قیمت ناودانی

اطلاع از فروش های ویژه

لطفا شماره موبایل خود را جهت ثبت در سامانه فروش وارد نمایید

ثبت در خواست (2)

ناودانی که با نام انگلیسی Steel C Channels شناخته می‌شود نوعی پروفیل U شکل است که به روش نورد گرم تولید می‌شود. این محصول یک سطح افقی یا جان و دو بال عمودی داشته و در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مقاطع فولادی در اندازه‌ها و ضخامت‌های گوناگونی تولید می‌شوند و به دلیل مقاومت ساختاری برای قاب‌ها و مهار بندی ایده‌آل هستند. ناودانی‌ها در جنس‌های گالوانیزه، آلومینیوم و استنلس استیل تولید می‌شوند که قیمت آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهند. ناودانی آلومینیومی وزن سبک‌تری داشته و به دلیل شکل‌ پذیری بالا در ساخت چارچوب در و پنجره، اسکلت سازه و شاسی تریلرها به کار می‌رود.

قیمت ناودانی امروز:
قیمت روز ناودانی، به عواملی مانند: ضخامت، سایز، نوع، برند تولیدی، نرخ دلار و ... بستگی دارد و به دلیل کاربرد گسترده در صنایع مختلف، اطلاع از نرخ روزانه آن برای خریداران اهمیت دارد. طول ناودانی می‌تواند بین6 و 12 متر یا از 6 متر کمتر باشد، که به آن ناودانی نرمال می‌گویند. کارخانه‌هایی معتبری مانند: ناب تبریز، فولاد تهران، البرز غرب، فایکو، شکفته، نورد یاوران زنجان، مگا استیل، آریان فولاد، ذوب آهن، دهشیر و نورد سجاد در زمینه تولید ناودانی فعالیت می‌کنند.

قیمت ناودانی 6:
ناودانی 6 یکی از مقاطع فولادی پرمصرف در صنایع مختلف است که طبق استانداردهای رایج در کارخانجات فولادی کشور تولید می‌شود. قیمت ناودانی سایز 6، به وزن این محصول، جنس و برند تولید کننده وابسته است.

قیمت ناودانی 8:
ناودانی 8، طبق استانداردهای اروپایی و ملی ساخته می‌شود و ارتفاع بال آن 8 سانتی‌متر است. قیمت ناودانی 8 با توجه به نوسانات بازار آهن، کیفیت، برند تولید کننده و ... تعیین می‌شود. قیمت ناودانی 8، بسته به اینکه از جنس گالوانیزه، آلومینیوم، استیل یا آهن باشد، متفاوت خواهد بود.

قیمت ناودانی 10:
ناودانی 10، مقاومت بالایی در برابر ضربه، فشار و تنش‌های محیطی داشته و فضای کمی را اشغال می‌کند. در تولید این ناودانی معمولاً از دو استاندارد UPE و UPN استفاده می‌شود. قیمت ناودانی 10، با توجه به کیفیت، استاندارد و مواد اولیه به ‌کار رفته در ساخت آن، متفاوت است.

قیمت ناودانی 12:
ناودانی ‌سایز 6 تا 14 از محصولات پرمصرف و پرتقاضا در بازار به شمار می‌آیند. ناودانی 12 کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ساخت چهارچوب، کابین‌ ماشین‌های سنگین، ساپورت لوله کشی و بازسازی دیوارها با مهار به وسیله ناودانی و ... اشاره کرد. برای دریافت قیمت روز ناودانی 12 می‌توانید به جداول قیمتی آهن شهر پاسارگاد مراجعه نمایید.

عوامل مؤثر بر قیمت ناودانی:
علاوه بر ویژگی‌هایی مانند سایز و جنس ناودانی‌ها، عوامل دیگری مانند قیمت دلار، میزان عرضه و تقاضا، ارزش سوخت و انرژی، قیمت مواد اولیه، نرخ تورم، شرایط سیاسی و اقتصادی کشور، قیمت جهانی فولاد و ... در قیمت روز ناودانی تأثیر گذارند.

قیمت انواع ناودانی:
قیمت ناودانی، با توجه به نوع آن مانند پرسی یا نورد شده، ساده یا مشبک و سبک یا سنگین، متفاوت است؛ زیرا در ساخت آن‌ها ممکن است از استانداردهای متفاوتی استفاده شود که این امر بر سایز، وزن، ضخامت و ... نیز تأثیر می‌گذارد. ناودانی‌ها کاربردهای زیادی در صنایع عمرانی، ساختمان ‌سازی و ساخت ماشین‌آلات و تشکیلات دریایی دارند و نوسانات قیمتی آن‌ها برای خریداران بسیار مهم است.

انواع ناودانی:
• انواع ناودانی از لحاظ فرآیند تولید
1. ناودانی نورد شده
ناودانی نورد شده با عبور شمش خام حرارت دیده از غلتک‌هایی که به نورد معروف هستند، تولید می‌شود. این غلتک‌ها سایزهای مختلفی دارند و بسته به این سایزها، ناودانی‌هایی در ابعاد و ضخامت‌های گوناگون از خط تولید بیرون می‌آیند که به آن‌ها، ناودانی فابریک می‌گویند.
2. ناودانی پرسی
ناودانی پرسی، از پرس کردن ورق‌هایی به طول 6 متر تولید می‌شود. این نوع ناودانی با توجه به ورق تولیدی در صنایع مختلفی به کار می‌رود. ناودانی پرسی با توجه به درخواست مشتری قابلیت سفارش سازی داشته و به دلیل شکل ظاهری در ساخت لبه‌هایی که نیاز به صاف بودن دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
• انواع ناودانی از لحاظ شکل ظاهری
3. ناودانی ساده
ناودانی ساده در اندازه‌های گوناگون 8 تا 16 میلی‌متر تولید و در صنایع ساختمانی و صنعتی به کار می‌رود. ناودانی‌های ساده با توجه به نیاز مشتری می‌توانند در اندازه‌های مختلفی تولید شوند. از این ناودانی در پایه و قاب دستگاه‌های صنعتی، اتاق کامیون، چهارچوب‌ها و ... استفاده می‌شود.
4. ناودانی مشبک
تولید ناودانی مشبک از ورق گالوانیزه صورت می‌گیرد. در سطح ورق این ناودانی سوراخ‌هایی برای بستن پیچ و مهره تعبیه شده است. از ناودانی مشبک در ساخت قفسه‌های فلزی استفاده می‌شود.
• انواع ناودانی از لحاظ وزن
5. ناودانی سبک
وزن ناودانی‌های سبک از وزن ثبت شده در جدول اشتال پروفیل ناودانی کمتر است. بیشتر ناودانی‌های سبک در کشورهای روسیه و ایران تولید می‌شوند. این نوع ناودانی در مواردی که فشار زیادی بر آن‌ها وارد نمی‌شود مانند: ساخت اتاق کامیون، ترمیم و بازسازی بناها و ساخت چارچوب و ... به کار می‌روند.
6. ناودانی سنگین
ناودانی‌های سنگین مطابق با استاندارد UNP و وزن جدول اشتال پروفیل ناودانی هستند و برای ساخت تیر، ستون و خرپا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ویژگی‌های ناودانی:
• مقاومت در برابر تنش‌های فولادی
• اشغال فضای کم
• سرعت نصب بالا
• تحمل در برابر ضربه
• کارایی بالا در طولانی مدت
• کم بودن وزن اسکلت فلزی

کاربردهای ناودانی:
• تیر حمال (کاربرد ناودانی آلیاژی)
در برخی از پروژه‌های ساختمانی جهت پشتیبانی از طرح‌های زیبایی و نماسازی به تیرهای حمال احتیاج دارند. به همین دلیل، از ناودانی آلیاژی برای اجرای نماهای مدرن و زیرسازی استفاده می‌شود. در ساختمان‌هایی که قاب چوبی دارند، برای افزایش استحکام سازه از ناودانی‌ها به ‌عنوان تیر حمال استفاده می‌شود. در چنین سازه‌هایی، تیرهای چوبی برای افزایش مقاومت درون ناودانی فولادی قرار می‌گیرند. ناودانی استیل در سازه‌هایی که استحکام و مقاومت در برابر خوردگی مد نظر است، به کار می‌رود.
• ساخت خرپا
یکی از کاربردهای مهم ناودانی در ساختمان سازی، استفاده از آن برای ساخت خرپا است. ناودانی UNP در مقایسه با دیگر انواع ناودانی استحکام بیشتری دارد؛ به همین دلیل در پروژه‌های بزرگ صنعتی به کار می‌رود. این ناودانی که مطابق استاندارد اروپا ساخته شده در باد بندها، تیر، ستون و خرپا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
• تأسیسات دریایی
انواع تیرآهن، نبشی و ناودانی در سازه‌های دریایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از ناودانی‌های ساخته شده از فولاد ضد زنگ به دلیل مقاومت در برابر زنگ‌زدگی، در پروژه‌های دریایی بسیار اهمیت دارد. به عنوان مثال این ناودانی‌ها در سکوهای نفتی، اسکله‌ها، شناورها و خانه‌های شناور به کار می‌روند.
• ساخت دیوار
امروزه ساخت دیوارهایی که با ناودانی‌های فولادی پشتیبانی می‌شوند، برای بسیاری از ساختمان‌های فلزی مرسوم است. در واقع یکی از متداول‌ترین موارد کاربرد ناودانی فولادی، ساخت دیوار است. همچنین در ساخت گاراژ، کارگاه‌ و انبار از ناودانی استفاده می‌شود. در این سازه‌ها ناودانی‌ها به عنوان یک پشتیبان عمودی عمل کرده و می‌توانند مقدار زیادی وزن را تحمل کنند؛ برای این منظور آن‌ها را در زمین نصب می‌کنند تا استحکام کافی را برای مقاومت در برابر انواع نیروها داشته باشند. این مقاطع همچنین برای ایجاد نقاط اتصال یا همان وال پست به عنوان یکی از اجزای افقی دیوارها به کار می‌روند. این ناودانی‌ها با ایجاد استحکام بالا از بروز هر گونه تاب خوردگی و پیچ خوردگی بدون اعمال فشار بالا، جلوگیری می‌کنند.
• ساخت سقف
ناودانی‌ها به ‌عنوان تیرچه برای سقف‌های سبک مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مقاطع نسبت به تیرهای چوبی کوچک‌تر و سبک‌تر بوده و جهت پشتیبانی برای عرشه سقف به کار می‌روند. ناودانی‌ها به دلیل دوام و مقاومت ذاتی می‌توانند، باربیشتری را تحمل کنند؛ همچنین در برابر پوسیدگی و رطوبت مقاومت بالایی دارند. در سقف‌های سنگین‌تر، ناودانی‌ها به صورت عمودی بالای تیرآهن‌های IPE قرار می‌گیرند. در این حالت، ناودانی‌ها با پر کردن شکاف بین درزها، نقاط اتصال لازم را را فراهم می‌کنند.
• ساخت شاسی خودرو
امروزه از ناودانی در صنایع مختلفی استفاده می‌شود. برخی این مقاطع با تولید در اندازه‌های مخصوص برای ساخت قاب وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، ناودانی‌های‌ فولادی سنگین برای ساخت ریل‌های اصلی به کار می‌روند. آن‌ها با امتداد از جلوی وسیله نقلیه تا انتها به ‌عنوان نوعی ستون فقرات اصلی عمل می‌کنند. داخل این ناودانی‌ها، ناودانی‌ فولادی سبک‌تر نصب می‌شود.
• ساخت سازه‌های فولادی
ناودانی‌ها یکی از اجزای اصلی ساختمان‌های فولادی هستند و با تیرآهن‌ و دیگر محصولات فولادی در ساخت ساختمان‌های تجاری، صنعتی و مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. ناودانی‌های فولادی به‌ عنوان تسمه، مهاربند و تیرچه نیز قابل استفاده هستند. در سازه‌های فلزی سبک، ناودانی‌ها یا در جای خودجوش داده می‌شوند یا پیچ و مهره و پرچ می‌شوند.

خرید ناودانی از آهن شهر پاسارگاد:
برای خرید ناودانی با کیفیت می‌توانید با کارشناسان آهن شهر پاسارگاد تماس حاصل فرمایید. شما می‌توانید با مشاوران فروش تماس گرفته و سفارش خود را به صورت تلفنی در کوتاه‌ترین زمان ممکن ثبت کنید. کارشناسان آهن شهر دانش و تخصص خود را برای خرید بهتر در اختیار شما قرار می‌دهند.
آهن شهر پاسارگاد در کنار شماست برای خرید حرفه ای

درخواست خرید

تماس با 49986000-021

صدور پیش فاکتور

در کمتر از 28 دقیقه

نحوه تسویه

به صورت نقدی و اعتباری

کنترل کیفیت

و بازرسی توسط کارشناسان

بارگیری و حمل

و ارسال به مقصد

تسویه نهایی

باقی مانده پرداختی

همکاری با بزرگان صنعت

پرسش و پاسخ

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

جهت توسعه این صفحه ستاره هدیه دهید
3/5