قیمت نبشی

اطلاع از فروش های ویژه

لطفا شماره موبایل خود را جهت ثبت در سامانه فروش وارد نمایید

ثبت در خواست (2)

نبشی به پروفیلی گفته می‌شود که دو ضلع عمود بر هم دارد. این مقطع در سازه‌های مختلف و پروژه‌های عمرانی، ساختمانی و صنعتی به صورت مرکب و منفرد به کار می‌رود. همچنین می‌توان از آن به صورت ترکیبی و با استفاده از سازه‌های دیگر استفاده کرد. آنچه که در ساختار نبشی اهمیت دارد طول ضلع هر بال و ضخامت بال‌هاست زیرا این دو ویژگی در وزن نبشی و ظرفیت تحمل بار، تاثیر بسزایی دارند. اگر طول بال‌ها با هم یکسان باشد به آن نبشی بال مساوی و در غیر اینصورت به آن نبشی بال نامساوی گفته می‌شود.

قیمت روز نبشی:
قیمت نبشی همانند مقاطع فولادی دیگر به صورت روزانه تغییر می‌کند و عوامل مختلفی می‌توانند بر قیمت این محصول تاثیر داشته باشند. به دلیل وجود نوسان‌های غیر قابل پیش بینی نمی‌توان قیمت دقیقی برای این مقاطع فولادی تعیین کرد. بهترین روش برای بررسی قیمت روز نبشی استفاده از جدول‌های موجود در آهن شهر پاسارگاد است. این جداول به صورت روزانه به روز رسانی می‌شوند و شما قبل از خرید می‌توانید قیمت این محصولات در ضخامت‌های مختلف را از سایت استعلام بگیرید. در این جداول محصولات کارخانه‌های مختلف قرار داده شده است؛ به عنوان مثال قیمت نبشی اصفهان و یا قیمت نبشی شکفته مشهد، ناب تبریز، آریان فولاد، ظهوریان و ... در این جدول‌ها قرار دارد.

قیمت نبشی 3:
قیمت نبشی 3 به دلیل وزن کم نسبت به سایر انواع این محصول ارزان‌تر است. نبشی 3 سانتی متری ظریف‌ترین مقطع فولادی در دسته انواع نبشی است که مقاومت کمی دارد و در پروژه‌هایی با بار سنگین، سایز این محصول باتوجه ‌به ضخامت آن تعیین می‌شود. قیمت نبشی 3، نسبت به سایر انواع نبشی ارزان‌تر است، زیرا وزن کم‌تری دارد. توجه نمایید که این نوع نبشی، ظریف‌ترین مقطع فولادی است که تولید می‌شود و استفاده از آن در پروژه‌هایی با بار سنگین‌تر توصیه نمی‌شود. از طرفی به دلیل قیمت کم آن نسبت به سایر مقاطع و استفاده از آن در پروژه‌ها، هزینه ساخت و ساز را کاهش می‌دهد.

قیمت نبشی 4:
قیمت روز نبشی 4 مانند انواع دیگر نبشی در جداول آهن شهر موجود است. نبشی سایز 4 برای سازه‌های کوچکی که به نبشی خیلی محکم و بزرگ نیاز ندارند، به کار می‌رود. این نبشی نه به اندازه سایز 3 ظریف و نه به اندازه سایز 5 مستحکم است. نبشی سایز 4 برای پروژه‌های کوچک با بار سبک مناسب است.

قیمت نبشی 5:
نبشی 5 نسبت به سایز 3 و 4 بزرگ‌تر بوده و در سازه‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت نبشی 5 به دلیل مقاومت و وزن زیاد نسبت به سایر سازهای این محصول بیشتر است. البته عوامل مختلفی قیمت روز نبشی 5 را تحت تاثیر قرار می‌دهند. در جداول موجود در وب سایت آهن شهر قیمت این محصول قرار داده شده و شما می‌توانید قبل از خرید از قیمت لحظه‌ای نبشی 5 مطلع شوید.

قیمت نبشی 8:
نبشی سایز 8، به دلیل وزن زیاد از محصولات پر کاربرد در صنایع مختلف است و در پروژه‌های سنگین مانند ساختمان سازی، پل سازی و صنایع دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. قبل از خرید نبشی 8 می‌توانید قیمت آن را از جداول آهن شهر دریافت کنید.

قیمت انواع نبشی:
همان‌طور که گفتیم نبشی‌ها به دو صورت بال مساوی و بال نامساوی تولید می‌شوند که این مورد تا حدودی بر قیمت آن‌ها تاثیر دارد. عوامل دیگری از جمله کارخانه تولید کننده، نوسانات نرخ ارز و ... قیمت این مقاطع را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

قیمت نبشی 4 سبک:
نبشی 4، در سایزهای مختلفی تولید می‌شود که ضخامت‌های 2 و 2.5 میلی‌متر در دسته سبک این محصول قرار می‌گیرد. نبشی 44 سبک در نما، ساخت پروفیل و مواردی که به وزن کمتر و ظرافت بیشتر نیاز دارند به کار می‌رود. برای دریافت قیمت روز نبشی 4 سبک می‌توانید با کارشناسان آهن شهر تماس حاصل فرمایید.

انواع نبشی از نظر نوع تولید:
• نبشی فابریک
نبشی فابریک از حرارت شمش‌های فولادی در کوره‌های مخصوص تولید می‌شود. این شمش‌ها بعد از حرارت در فرآیند نورد قرار گرفته و مقطع آن‌ها کاهش و طولشان افزایش می‌یابد و در نهایت بعد از برش در سایزهای مختلف وارد بازار می‌شوند. در واقع نبشی فابریک از همان ابتدا به صورت نبشی تولید می‌شود.
• نبشی پرسی
تولید این نبش از شکل دادن ورقی به طول 6 متر انجام می‌گیرد. این بدین معنی است که ماهیت اولیه این نبشی بر خلاف نوع فابریک از ورق فولادی است.

انواع نبشی ازلحاظ جنس:
• نبشی گالوانیزه
نبشی گالوانیزه به علت مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی، در بیشتر پروژه‌ها به خصوص پروژه‌های شمال کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت نبشی گالوانیزه مانند سایر مقاطع فولادی به نوسانات بازار وابسته است و تغییرات لحظه‌ای دارد.
• نبشی از جنس فولاد A36
این نبشی قابلیت خم‌کاری، جوش‌کاری و ماشین‌کاری داشته و در تولید تجهیزات به کار می‌رود.
• نبشی استیل
نبشی استیل ضد زنگ در آلیاژهای متفاوتی تولید می‌شود. نبشی استیل ضد زنگ 304 و L304 نسبت به سایر نبشی‌ها مقاومت بیشتری در برابر خوردگی داشته و برای پروژه‌هایی که در معرض اسید، مواد شیمایی و ... قرار دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. نبشی فولادی ضد زنگ دارای جوش‌پذیری بالا بوده و قابلیت برش‌کاری آن متوسط است. قیمت نبشی استیل ضد زنگ در جداول موجود در آهن شهر پاسارگاد قابل مشاهده است.
• نبشی استیل ضدزنگ T316:
نبشی فولادی T316 یکی از انواع نبشی ضد زنگ است که روی آن یک ‌لایه پوشش نیکل کروم، حاوی مولیبدن قرار می‌گیرد این نوع نبشی در برابر خوردگی و حرارت مقاومت بالایی دارد. از نبشی ضد زنگ T316 به ‌عنوان قفسه یا پایه ضد زنگ در صنایع غذایی، هواپیمایی، پتروشیمی و دریایی استفاده می‌شود. قیمت نبشی استیل ضد زنگ T316 نیز به صورت روزانه تغییر می‌کند.
• نبشی آلومینیومی
دسته دیگری از نبشی‌ها از آلومینیوم ساخته می‌شوند و کاربرد گسترده‌ای در ساختمان ‌سازی، کابینت ‌سازی و ... دارند. این نبشی‌ها وزن کمی داشته و حمل ‌و نقل آن‌ها آسان است. از نبشی آلومینیومی به دلیل قابلیت جوش ‌پذیری بالا و عدم وجود خاصیت مغناطیسی در دکل‌های مخابراتی برقی نیز استفاده می‌شود. این نوع نبشی در سایز 10 *10 تا سایز 100*100 میلی‌متر و در انواع نبشی آلومینیوم خام، رنگی و آنادایز شده یا آبکاری شده تولید می‌شود.
• نبشی سیاه
تولید این نوع نبشی در دو نوع پرسی (ورقST37) و فابریک (شمش فولادی) صورت می‌گیرد. قیمت نبشی سیاه به عوامل مختلفی بستگی دارد و به صورت روزانه تغییر می‌کند. برای دریافت قیمت روز ورق سیاه می‌توانید به سایت آهن شهر مراجعه نمایید.

نبشی لقمه:
این نبشی همان‌طور که از نامش پیداست اندازه کوچکتری داشته و از برش نبشی‌هایی به طول 6 و 12 متر ایجاد می‌شود. نبشی خرد شده بیشتر در زوایای دیوار و سازه‌های مرتبط با آسانسور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربردهای نبشی:
• ساختمان سازی
نبشی‌ها در ساختمان سازی کاربرد زیادی دارند و از آن‌ها برای افزایش استحکام سازه بدون افزایش وزن، استفاده می‌شود.
• اجرای وال پست با نبشی یا نبشی‌کشی ساختمان
شما می‌توانید با به کارگیری وال پست، استحکام دیوارهای ساختمان را افزایش دهید. البته وال پست را می‌توان با دیگر مقاطع فولادی هم ساخت اما اگر وال پست با نبشی اجرا شود، به آن نبشی‌کشی ساختمان هم می‎گویند.
• نبشی‌کشی نما
از نبشی می‌توان برای اصلاح برجستگی و فرورفتگی نمای ساختمان استفاده کرد.
• اتصال اجزا در اسکلت فلزی
از نبشی برای اتصال اجزای ساختمان به یکدیگر استفاده می‌شود. استفاده از نبشی در اتصالات اجزای سازه می‌تواند باعث تقویت سازه شود. به عنوان مثال از نبشی برای پشتیبانی برخی ستون‌ها و تیرها در سازه‌های عمودی مانند برج‌های مخابراتی استفاده می‌شود. این کار باعث می‌شود تا سازه مقاومت بالایی در هنگام وزش باد یا سایر شرایط آب ‌و هوایی داشته باشد. در برخی موارد از این مقاطع برای پهن کردن مقاطع فولادی نیز استفاده می‎‌شود.
• کاربرد نبشی در چارچوب
برای استفاده از نبشی در چارچوب، تعدادی از این مقاطع فولادی را به یکدیگر جوش داده و به‌عنوان قاب در چارچوب به کار می‌برند. نبشی‌های به هم متصل شده از سقوط قطعات بزرگتر جلوگیری می‌کنند در نتیجه استفاده از آن‌ها برای ساخت قاب، استحکام و دوام سازه را افزایش خواهد داد. مثلا برای ساخت قاب تخت‌های فلزی از نبشی L برا تحمل وزن فرد و تشک استفاده می‌شود.
• قفسه ‌بندی
نبشی برای ساخت چارچوب قفسه و اتصال آن‌ها به دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ به همین دلیل قفسه‌های فولادی تحمل وزن بارهای روز خود را دارند.
• کاربرد نبشی در تزیینات
برای ساخت برخی وسایل تزئینی، انواع مجسمه‌ها و اتصال قطعات کوچکتر در برخی وسایل دکوری، از نبشی استفاده می‌شود.
• کاربرد نبشی در صنعت
1. ساخت دیگ‌های بخار صنعت
2. ساخت کرکره‌های نورد
3. ساخت سوله
4. ساخت وسایل نقلیه
5. ساخت مبلمان‌های شهری و فلزی
6. ساخت آلاچیق

راهنمای خرید نبشی از آهن شهر پاسارگاد:
شما مشتریان گرامی بعد از اینکه قیمت محصول را در وب سایت مشاهده کردید، می‌توانید با کارشناسان فروش آهن شهر تماس گرفته و اطلاعات لازم را در مورد نحوه سفارش و ارسال محصول دریافت نمایید.
آهن شهر پاسارگاد در کنار شماست برای خرید حرفه ای

درخواست خرید

تماس با 49986000-021

صدور پیش فاکتور

در کمتر از 28 دقیقه

نحوه تسویه

به صورت نقدی و اعتباری

کنترل کیفیت

و بازرسی توسط کارشناسان

بارگیری و حمل

و ارسال به مقصد

تسویه نهایی

باقی مانده پرداختی

همکاری با بزرگان صنعت

پرسش و پاسخ

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

جهت توسعه این صفحه ستاره هدیه دهید
3/5