قیمت ریل

اطلاع از فروش های ویژه

لطفا شماره موبایل خود را جهت ثبت در سامانه فروش وارد نمایید

ثبت در خواست (2)

ریل فولادی از طریق فرآیند نورد ساخته می‌شود. پس از عملیات نورد، دو قطعه موازی را با طول بلند و سطح مقطع معین که شامل ریل بندهای عمودی در بینشان است، مقابل هم قرار می‌دهند. ریل‌ها معمولا از جنس CK45 و CK55 هستند. این فولادها به دلیل خاصیت ضد سایشی گزینه مناسبی برای ساخت ریل به شمار می‌روند. علاوه بر این‌ دو فولاد، چهار پهلو و تسمه ST37 و ST52 نیز برای تولید ریل فولادی به کار می‌روند. هدف از ساخت ریل فولادی تسهیل حمل و نقل و هدایت بار در خطوط راه آهن و مترو است.

فولاد CK45:
میزان کربن به کار رفته در این فولاد حدود 0.4 تا 0.5 درصد است. این فولاد به دلیل استحکام کششی مناسب در ساخت چرخ دنده، محور و غلتک نیز به کار می‌رود. به دلیل کاربرد این فولاد در ساخت ریل، با بالا رفتن قیمت ورق CK45، قیمت ریل نیز افزایش می‌یابد. ریل‌های فولادی به دلیل هدایت بارها در خطوط راه آهن، سطح مقطع و شکل هندسی خاصی دارند. هدف از ساختار ویژه ریل، کاهش اصطکاک برای حرکت و تحمل وزن بار است.

فولاد CK55:
این فولاد حدود 0.55 درصد کربن در ساختار خود دارد. فولاد CK55، ویژگی‌هایی مانند ماشین‌کاری خوب و قابلیت جوشکاری دارد. از این فولاد برای ساخت قطعات موتور و خودرو استفاده می‌شود. این فولاد، در بازار آهن تهران و ایران، برای تولید قطعاتی مانند شفت‌ و بوش‌ با سختی بالا، ابزارآلات ماشین‌های صنعتی، غلطک‌ها و قطعات مقاوم به سایش مثل ریل‌های مترو و راه ‌آهن به فروش می‌رسد.

انواع ریل فولادی و کاربرد آن‌ها:
ریل معمولی حاوی 0.7 درصد کربن و 1 درصد منگنز است و با نام فولاد ریل کربن منگنزی شناخته می‌شود. امروزه ریل‌ها معمولا با ریخته‌گری پیوسته و پردازش سریع چند مرحله‌ای در کارخانه‌های نورد گرم، تولید می‌شوند. برای دسته بندی انواع ریل فولادی راه‌های زیادی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.
• بر اساس وزن
ریل‌ها در وزن‌های مختلف مانند: ریل 24 کیلوگرمی، ریل 50 کیلوگرمی، ریل 38 کیلوگرمی، ریل 43 کیلوگرم، ریل 60 کیلوگرم، ریل 75 کیلوگرم و ... تولید می‌شوند. ریل‌هایی با وزن بیشتر از 43 کیلوگرم را عموما ریل سنگین وزن و ریل‌های کمتر از این وزن را ریل سبک می‌نامند. ریل جرثقیل نوع خاصی از ریل فولادی است که برای ساخت راه ‌آهن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
• بر اساس روش تولید
ریل‌های فولادی با توجه به فرآیند ساخت به ریل‌های نورد گرم و ریل‌های عملیات حرارتی تقسیم می‌شوند. توجه نمایید که همه ریل‌ها را با ریخته‌گری و فرآیند نورد گرم می‌سازند.
• بر اساس استاندارد بین‌المللی
ریل‌های فولادی را می‌توان بر اساس استانداردهای بین المللی GB، AREMA، BS، UIC، JIS و ... تولید کرد. این استانداردها کمک می‌کنند تا در کشورهای مختلف اندازه‌های ریل گوناگون برای پروژه‌ها وجود داشته باشند.
• بر اساس کاربرد
1. ریل راه آهن (Rail Road) شامل تیپ‌های R، UIC، P و S بوده و برای قطارهای شهری و بین شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
2. ریل جرثقیل (Crain Rail) دسته‌ای از ریل‌هاست که جرثقیل‌های صنعتی روی آن‌ها حرکت می‌کنند. این ریل در تیپ‌های MRS، CR، QC، KP به فروش می‌‌رسد.
3. ریل معدنی (Mineral Rail) در معادن به کار می‌رود و در سه تیپ JIS، S، R به فروش می‌رسد.

تیپ‌های مختلف ریل فولادی:
• تیپ UIC 60: برای استفاده در پروژه‌های راه ‌آهن بین شهری (سبک) و درون شهری (سنگین)
• تیپ S54: در پروژ‌ه‌های مترو (سبک) به کار می‌رفته و بار قابل حمل آن 14 تن است.
• تیپ S49: در پروژه‌های قطار (سبک)؛ مورد استفاده قرار گرفته و می‌تواند باری بین 8 تا 10 تن را حمل کند.
ریل‌های R و S رایج‌ترین نوع ریل مصرفی در راه ‌آهن و معدن محسوب می‌شوند. برای شناسایی ریل‌های R و S یک عدد دو رقمی در کنار شناسه استاندارد، ثبت می‌شود که نشان دهنده مقدار جرم ریل به ازای یک متر طول آن است. همچنین این عدد میزان تحمل و استحکام ریل فولادی را نشان می‌دهد. این ریل‌ها دارای سطح مقطع یکسان و ابعاد متفاوتی هستند و بیشتر برای قطارهای مترو درون شهری و حمل و نقل برون شهری استفاده می‌شوند.

وظیفه ریل فولادی:
ریل های فولادی وظیفه تحمل بار وسیله نقلیه و هدایت آن در خطوط مشخص شده را بر عهده دارند. طراحی این مقاطع باید به گونه‌ای باشد که نیرو در سر تا سر سطح تقسیم گردد. به همین منظور ریل‌ها به وسیله پابند و بست به یکدیگر بسته شده و سازه‌ای واحد را با کم‌ترین اصطکاک تشکیل می‌دهند تا مانع و مقاومتی در مسیر حرکت ایجاد نشود.

قیمت ریل قطار:
ریل یکی از محصولات فولادی پرکاربرد در صنعت حمل و نقل و راه سازی است. ریل قطار از دو بخش کف و تیغه تشکیل شده است. قیمت ریل قطار به فاکتورهای مختلفی ازجمله کارخانه تولید کننده بستگی دارد. شما می‌توانید قیمت ریل قطار کارخانه ذوب آهن اصفهان را از آهن شهر پاسارگاد استعلام بگیرید.
قیمت روز ریل به عواملی مانند نرخ جهانی فولاد، میزان عرضه و تقاضا، نرخ ارز، هزینه‌های گمرک و ... بستگی دارد. آهن شهر پاسارگاد به صورت روزانه قیمت این محصولات را در وب سایت خود به روز رسانی می‌کند. برای اطلاع از آخرین قیمت این مقاطع به وب سایت آهن شهر مراجعه فرمایید.

قیمت ریل راه آهن:
ریل‌های راه آهن کاربرد زیادی در قطارهای مسافربری، باربری و مترو دارند به همین دلیل اطلاع از قیمت روز ریل راه آهن برای صنعتگران و فعالین حوزه ریلی کشور اهمیت زیادی دارد.

راهنمای خرید ریل:
برای خرید ریل فولادی از آهن شهر می‌توانید با مشاوران فروش این مجموعه تماس گرفته و در مورد مشخصات محصول مانند سایز، استاندارد، طول و قیمت اطلاعات لازم را کسب کنید. توجه نمایید که خرید این محصولات بر اساس اخرین قیمت اعلام شده توسط کارشناسان آهن شهر امکان‌پذیر است.
آهن شهر پاسارگاد در کنار شماست برای خرید حرفه ای

درخواست خرید

تماس با 49986000-021

صدور پیش فاکتور

در کمتر از 28 دقیقه

نحوه تسویه

به صورت نقدی و اعتباری

کنترل کیفیت

و بازرسی توسط کارشناسان

بارگیری و حمل

و ارسال به مقصد

تسویه نهایی

باقی مانده پرداختی

همکاری با بزرگان صنعت

پرسش و پاسخ

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

جهت توسعه این صفحه ستاره هدیه دهید
3/5