قیمت تسمه ماشین کاری

اطلاع از فروش های ویژه

لطفا شماره موبایل خود را جهت ثبت در سامانه فروش وارد نمایید

ثبت در خواست (2)

تسمه ماشینکاری قطعه‌ای است که سطح مقطع مستطیلی شکل دارد. عرض تسمه در مقایسه با ضخامت آن بسیار زیاد است. این قطعات در جنس‌های مختلفی مانند آلومینیومی، پلاستیکی، استیل، روی، گالوانیزه، تسمه CK45 و ST37 تولید می‌شوند. فولاد در سایزها و ابعاد مشخصی تولید می‌شود که ممکن است مصرف کنندگان نتوانند ابعاد و سایز آن‌ها را تغییر دهند. به همین منظور واحدهای صنعتی وجود دارند که با استفاده از تکنیک‌های مشخص، ضخامت‌های مورد نظر را با توجه به درخواست مشتری تولید می‌کنند. دلیل نام‌گذاری تسمه ماشین کاری این است که این محصول نه تنها تحت عملیات برش قرار می‌گیرد بلکه برای تبدیل شدن به کالای مناسب مورد نیاز مصرف کننده، از ماشین آلات و ابزارهای خاصی استفاده می‌شود.

قیمت تسمه ماشینکاری:
قیمت تسمه ماشینکاری با توجه به آلیاژ مورد استفاده در ساخت، وزن، ضخامت، ابعاد، کیفیت، شرکت سازنده و کاربرد محصول نهایی می‌تواند متفاوت باشد. در ایران از جمله کارخانه‌های تولیدکننده تسمه ماشینکاری می‌توان به گروه صنعتی غفاری، شرکت فولاد مبارکه اصفهان، آریان فولاد، نورد آهنی اسپادانا و شرکت فولاد کوهپایه اشاره نمود. محصولات تولیدی این کارخانجات کیفیتی بالایی داشته و قابل رقابت با محصولات اروپایی می‌باشند. شما می‌توانید قیمت روز تسمه ماشینکاری را در جداول وب سایت آهن شهر پاسارگاد مشاهده کنید.

کاربرد تسمه ماشینکاری:
به دلیل تولید این محصول در ابعاد و سایزهای مختلف استفاده از آن در مصارف صنعتی، ساختمانی، سازه‌های فلزی، گاردریل، تیرچه‌های فلزی، حمل و نقل، کشتی سازی، کابل تلفن و برق، اتومبیل سازی، بسته بندی بارهای سنگین، کارخانجات تولیدی، ساخت باد بند و درب و پنجره بسیار گسترده است. یکی دیگر از مصارف تسمه ماشین‌کاری در ساخت گریتینگ است. این قطعه در گریتینگ، به وسیله رابط‌هایی که عمدتا میلگرد یا چهار پهلو هستند به یکدیگر متصل شده و بارهای وارده را تحمل می‌کنند. فاصله بین تسمه‌ها نقش مهمی در استحکام گریتینگ دارند به طوری که هر چقدر این فاصله کمتر باشد این قطعه می‌تواند بار بیشتری را تحمل کند.

نحوه تولید تسمه ماشینکاری:
• برش ورق
به دلیل اینکه از تسمه‌های ماشین‌کاری شده در مواردی که به دقت بالا و تلورانس‌های ابعادی سخت گیرانه نیاز است، استفاده می‌شود؛ بنابراین تولید این محصول نیازمند دقت بالا و رعایت استانداردها می‌باشد. از این رو برش ورق فولادی به وسیله دستگاه گیوتین انجام می‌گیرد. در این فرآیند دستگاه با توجه به دستور تولید برای عرض تسمه مورد نیاز تنظیم شده و سپس برش‌ها بر روی شیت ورق مربوطه انجام می‌گیرد. انجام این کار علاوه بر دقت زیاد نیازمند تجربه و حوصله در پرسنل برش‌کار است تا تسمه ماشینکاری با کیفیت بالا تولید شود. تمامی برش‌ها بر اساس وزن و سفارش مورد نظر انجام گرفته و ورق برش خورده در قسمت پشت گیوتین دپو می‌شود. در این مرحله برشکاری به پایان رسیده و تسمه‌ها بعد از خروج از خط برش وارد مرحله ماشین کاری می‌شوند.
• اتو کشی (Ironing)
تسمه‌ها در هنگام برش خوردن، حول محور طولی خود دچار خم شدگی می‌شوند بدین معنی که ورق‌ها به شکل قطعاتی از یک دایره بسیار بزرگ در می‌آیند که در کل طول خود دارای یک خمیدگی می‌باشند که اصطلاحا به آن شمشیری شدن می‌گویند. برای از بین بردن این خمیدگی، نورد سرد بر روی ورق برش خورده انجام می‌شود. بدین ترتیب که ورق به صورت تخت وارد دستگاه شده و به وسیله غلتک‌ها خمش بوجود آمده در طول تسمه برطرف شده و کل تسمه به صورت یک خط صاف در می‌آید.
• ماشینکاری نهایی
در هنگام برش کاری علاوه بر شمشیری شدن مشکل دیگری بوجود می‌آید و آن هم پیچیدگی تسمه به حول محور طولی خود است که اصطلاحا به آن شکلات پیچ گفته می‌شود. در این حالت ورق مانند روکش شکلات دچار تابیدگی می‌شود. برای برطرف کردن این تابیدگی مجددا از عملیات نورد سرد استفاده می‌شود و با عبور ورق از غلتک‌ها این پیچیدگی‌ها از بین می‌رود. پس از این مراحل تسمه بر اساس وزن و تعداد سفارش بسته بندی شده و برای ارسال آماده می‌گردد.

معایب و مزایای تولید تسمه ماشینکاری:
در تولید این تسمه‌ها دو مشکل اساسی وجود دارد؛ اول اینکه اغلب بعد از تولید تاب برمی‌دارند و مورد دوم این است که بعد از برش لبه‌های آن‌ها تیز و برنده می‌شود. برای حل این مشکلات تسمه‌ها بعد از برش‌کاری جهت تاب‌گیری وارد دستگاه تاب‌گیری می‌شوند و بعد از آن برای برطرف شدن تیزی لبه‌ها، قطعات آهنی را وارد دستگاه لبه‌گیر می‌کنند.
از مزایای مهم و قابل اهمیت تسمه‌های ماشین کاری شده این است که آلیاژ تسمه‌ها بنا بر سلیقه و نوع نیاز مشتری مانند تسمه‌های استیل و گالوانیزه، قابل انتخاب است. تسمه‌های ماشین کاری شده، تلورانس کمی داشته و مطابق با استانداردها و نیاز بازار ساخته می‌شوند.
خرید تسمه ماشین کاری
آهن شهر پاسارگاد انواع تسمه ماشین کاری را در ابعاد و ضخامت‌های مختلف عرضه می‌کند. شما می‌توانید برای خرید تسمه ماشینکاری از آهن شهر با کارشناسان تماس گرفته و سفارش خود را ثبت نمایید.
آهن شهر پاسارگاد در کنار شماست برای خرید حرفه ای

درخواست خرید

تماس با 49986000-021

صدور پیش فاکتور

در کمتر از 28 دقیقه

نحوه تسویه

به صورت نقدی و اعتباری

کنترل کیفیت

و بازرسی توسط کارشناسان

بارگیری و حمل

و ارسال به مقصد

تسویه نهایی

باقی مانده پرداختی

همکاری با بزرگان صنعت

پرسش و پاسخ

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

جهت توسعه این صفحه ستاره هدیه دهید
3/5