قیمت مفتول

اطلاع از فروش های ویژه

لطفا شماره موبایل خود را جهت ثبت در سامانه فروش وارد نمایید

ثبت در خواست (2)

مفتول یک سیم تک رشته‌ای از جنس فلز است که کاربرد زیادی در ساختمان سازی دارد. برای ساخت این محصول، شمش‌های مورد نیاز را در کوره‌های گرم قرار داده و در دمای تقریبی 1200 درجه سانتی‌گراد حرارت می‌دهند تا به ‌طور کامل گداخته و ذوب شوند. سپس شمش را با عبور از دستگاه‌های مخصوص به قطر مد نظر می‌رسانند. در مرحله بعد مفتول‌ها به وسیله دستگاه‌هایی به کلاف تبدیل می‌‌شوند. این کلاف‌ها دمایی حدود 980 درجه سانتی‌گراد دارند و اگر به ‌صورت عادی سرد شوند، بسیار شکننده خواهند بود. به ‌همین علت آن‌ها را از طریق دستگاه‌هایی سرد کرده و بسته بندی می‌نمایند. سیم مفتول یکی از محصولات فرآیند نورد گرم است که مقطع گرد دارد. این نوع سیم‌ها به‌ علت انعطاف‌پذیری بالا، قادرند به شکل‌های متنوعی در بیایند.

قیمت سیم مفتول:
قیمت سیم مفتول با توجه به نرخ تورم، نوسانات ارز و بازار آهن، هزینه تولید، کیفیت، کارخانه تولید کننده و ... به صورت روزانه تغییر می‌کند. قیمت روز سیم مفتول در سایت آهن شهر پاسارگاد ارائه می‌شود و شما می‌توانید با توجه به ضخامت و سایز مورد نظر، قیمت لحظه‌ ای سیم مفتول کارخانه‌های مختلف را استعلام بگیرید.

انواع سیم مفتول:
• قیمت سیم مفتول گالوانیزه سرد و گرم
یکی از انواع پرکاربرد سیم مفتول، جنس گالوانیزه آن است که در دو نوع گالوانیزه سرد و گرم تولید می‌شود. برای تولید سیم مفتول گالوانیزه سرد، بعد از تهیه مقدار زیادی مفتول سیاه و پاکسازی آن، یک لایه گالوانیزه از طریق الکترولیز بر روی مفتول سیاه قرار می‌گیرد. این کار باعث می شود تا سیم مفتول گالوانیزه سرد در برابر عوامل محیطی، مقاوم باشد. برای تولید سیم مفتول گالوانیزه گرم، مقداری از سیم مفتول سیاه داخل وان مذابی از فلز روی غوطه ور شده و لایه‌ای از فلز روی با ضخامت بالا بر روی آن قرار می‌گیرد. توجه نمایید که ضخامت و چسبندگی روکش روی در گالوانیزه گرم بیشتر از گالوانیزه سرد است؛ در نتیجه محصول تولیدی به این روش مقاومت بالایی دارد. قیمت سیم مفتول گالوانیزه در سایت آهن شهر پاسارگاد به صورت روزانه به روز رسانی می‌شود.
• قیمت سیم مفتول سیاه یا آرماتوری
این نوع مفتول‌ها نیز از طریق مفتول سیاه که در معرض حرارت قرار گرفته و نرم شده‌اند، تهیه می‌شوند. به اینگونه سیم‌ها، مفتول‌های آرماتوربندی یا آرماتوری نیز می‌گویند. سیم مفتول سیاه که با نام سیم مفتول آرماتوربندی نیز شناخته می‌شود، مقاومت بالایی در برابر خم شدن دارد. این مفتول از قرار گرفتن فولاد کم کربن در حرارت و نرم شدن آن تولید می‌شود. سیم مفتول آرماتوری پوشش محافظ ندارد. همین امر باعث شده تا در برابر خوردگی و رطوبت مقاومت کمتری داشته باشد. قیمت روز سیم مفتول سیاه را می‌توانید از کارشناسان آهن شهر پاسارگاد دریافت کنید.
• قیمت سیم مفتول سفید
سیم مفتول سفید کاربرد زیادی در صنایع گوناگون دارد و به روش گالوانیزه سرد و گرم تولید می‌شود. این نوع سیم برای ساخت انواع توری‌های حصاری، سیم خاردار، خطوط انتقال قدرت و مکان‌هایی که نیازمند محافظت هستند، به کار می‌رود. قیمت سیم مفتول سفید به صورت روزانه تغییر می‌کند. بنابراین لازم است قبل از خرید، قیمت آن را از آهن شهر پاسارگاد استعلام بگیرید.
• قیمت سیم مفتول استیل
سیم مفتول استیل در دو نوع فابریک و غیرفابریک، تولید می‌شود. برای تولید هر یک از این دو نوع، میلگردهای استیل طی فرایندهای مختلف بریده شده و کوچک می‌شوند. در گام بعدی این قطعات کوچک در دمای بالا ذوب شده و بعد از کشیده شدن (افزایش طول) به سیم مفتول تبدیل می‌شوند. این سیم‌ها در مقایسه با سایر مفتول‌ها، مقاومت کششی و انعطاف پذیری بسیار زیادی دارند. به طور کلی نمی‌توان قیمت سیم مفتول استیل را پیش بینی کرد چرا که ممکن است قیمت آن به صورت لحظه‌ای تغییر کند. بنابراین بهتر است قبل از خرید، قیمت آن را از سایت‌های معتبر مانند آهن شهر پاسارگاد استعلام بگیرید.
• قیمت سیم مفتول مسی
مفتول مسوار به ‌صورت کلاف، شاخه و قرقره با سطح مسطح و قطرهای 1.5 تا 9 میلی‌متر تهیه می‌‌شود. این کالا در صنایع مختلفی مانند لوازم برقی و قطعه‌سازی، تولید انواع پین، صنایع آشپزخانه، رخت آویز، انواع چوب لباسی، تولید کیف دستی، تولید انواع قفس و صنعت خودروسازی به کار گرفته می‌شود. شما می‌توانید بعد از استعلام قیمت روز سیم مفتول مسی از آهن شهر، برای خرید آن اقدام نمایید.

کاربردهای سیم مفتول:
برای ساخت سیم مفتول از فلزات و آلیاژ‌های مختلفی استفاده می‌شود که هرکدام از این آلیاژها باعث ایجاد کاربردهای متنوعی در سیم مفتول شده است. یکی از کاربردهای مهم سیم مفتول، ساخت انواع توری می‌باشد. برای تولید توری ابتدا سیم‌های مفتول را به کمک دستگاه در شکل‌های دلخواه تنظیم کرده و سپس آن را در محل مناسب خود استفاده می‌کنند. به عنوان مثال برای جلوگیری از ورود و خروج حیوانات در یک قفس و یا محوطه خاص از سیم مفتول توری استفاده می‌کنند. این سیم‌ها توسط انسان می‌توانند تغییر شکل پیدا کنند اما حیواناتی مانند پرندگان توانایی تغییر شکل دادن آن را ندارند. کاربرد دیگر سیم مفتول تولید انواع سیم‌های خاردار در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف است. اگر سیم مفتول استحکام و مقاومت بالایی داشته باشد می‌تواند به عنوان سیم خاردار جهت حفاظت از مناطق خاص مورد استفاده قرار گیرد. از کاربردهای دیگر این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• تولید فنر
• تولید سیم جوش
• برای فیکس کردن بخش‌های مختلف قالب بتن ریزی
• برای فیکس بخش های مختلف آرماتور
• ساخت انواع آسانسور
• کابل کشی داخلی تابلو‌های برق
• متصل کردن تابلوهای کنترل
• ساخت سازه‌های دریایی
• عایق کاری مکان‌ها
• جوشکاری در مکان‌های مختلف

مشخصات مهم سیم مفتول:
• شکل‌پذیری خوب
• سطح صاف، صیقلی و براق
• قیمت ارزان
• تولید در قطر و سایزهای مختلف
• توانایی بالا در تحمل اجسام سنگین
• مقاوم در مقابل خوردگی، محیط اسیدی و قلیایی
• سازگار با کلیه مناطق جغرافیایی، شرایط آب و هوایی
• مقاومت بالا در مقابل رطوبت و اکسید‌شدن (زنگ زدگی)
• مقاومت در برابر ساییدگی و پیچیده شدن
• در دسترس بودن برای عموم افراد
• نگهداری و نصب راحت
• ماندگاری طولانی (بیش از ۵۰ سال) در شرایط دشوار آب و هوایی
• دوام و ماندگاری بالای ۷۰ سال در مناطق خوش آب و هوا (غیردریایی و غیر صنعتی)
• ساخت برخی از زیورآلات و وسایل تزئینی

انعطاف و استحکام سیم مفتول:
سیم مفتول‌ها با توجه به کاربردهای خود، دارای انعطاف پذیری کم یا زیاد هستند. برای مثال برخی از توری‌ها که با استفاده از سیم مفتول نازک ساخته شده‌‌اند به راحتی توسط نیروی انسانی تغییر شکل می‌دهند اما نمونه‌های دیگر این توری‌ها استحکام بالایی داشته و به راحتی شکل‌پذیر نیستند. هرچه ضخامت سیم مفتول بیشتر باشد انعطاف پذیری آن کمتر خواهد شد. چنانچه برای ساخت این سیم‌ها از آلیاژهای قدرتمند مانند فولاد استفاده شود سیم مفتول مورد نظر نیز بسیار مستحکم و مقاوم خواهد بود.
برای ساخت سیم مفتول‌های نازک و انعطاف پذیر از فلز مس استفاده می‌شود. مفتول‌های مسی به راحتی تغییر شکل داده و می‌‌توانند تا حدودی جریان الکتریسیته را از خود عبور دهند. به دلیل همین ویژگی از این سیم‌ها برای برق‌کشی ساختمان استفاده می‌شود. سیم خاردار یکی از محکم‌ترین انواع سیم مفتول‌ها است که کاربردهای زیادی دارد. برخی سیم خاردار‌ها قابلیت خم شدن دارند اما برخی دیگر به قدری محکم هستند که تحت هیچ شرایطی و بدون استفاده از ابزار آلات خاص تغییر شکل نمی‌دهند.


عمر مفید سیم مفتول:
عمر مفید سیم مفتول با توجه به آلیاژ استفاده شده در ساختار آن متفاوت است. برای مثال سیم مفتول‌هایی که با استفاده از فلز آهن ساخته شده‌‌اند با گذشت زمان حالت اولیه خود را از دست داده و از بین می‌روند. همانطور که می‌‌دانید فلز آهن در تماس با رطوبت دچار زنگ زدگی شده و با گذشت زمان پوسیده می‌‌شود به همین دلیل سیم مفتول‌های آهنی چندان مستحکم نبوده و کمتر مورد استفاده قرار می‌‌گیرند. امروزه سیم مفتول‌های فولادی و یا سیم مفتول‌های گالوانیزه یکی از مستحکم‌ترین و مقاوم‌ترین انواع سیم مفتول‌ها هستند. این تجهیزات برای سالیان طولانی کاربرد خود را حفظ کرده و تغییر شکل نمی‌دهند؛ به همین دلیل استفاده از آن ها روز به روز بیشتر و بیشتر می‌‌شود.
شرایط آب و هوایی نیز می‌‌تواند ماندگاری سیم مفتول را کم یا زیاد کند. به عنوان مثال برخی از مفتول‌ها که در مکان‌هایی با آب و هوای مرطوب و بارانی قرار می‌گیرند با گذشت زمان استحکام اولیه خود را از دست داده و شکننده‌تر می‌شوند و یا زمانی که از یک سیم مفتول برای قفس یک حیوان درنده استفاده می‌شود امکان آسیب دیدن آن بیشتر است زیرا در شرایطی حیوان با فعالیت خود سبب آسیب دیدن سیم‌ مفتول خواهد شد. به طور کلی محل استفاده سیم مفتول، عمر آن را کم یا زیاد خواهد کر؛د به همین دلیل روش‌ها و ابزار آلات خاصی برای افزایش طول عمر سیم مفتول‌ها طراحی شده‌اند.

خرید سیم مفتول:
شما می‌توانید برای خرید سیم مفتول گالوانیزه و سیاه با کارشناسان آهن شهر تماس حاصل نمایید. با توجه به اینکه قیمت این محصولات به صورت روزانه تغییر می‌کند حتما قبل از خرید سیم مفتول سیاه از قیمت آن مطلع شوید. مشاوران آهن شهر با مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالاتتان شما را در خرید هر چه بهتر راهنمایی خواهند کرد.
آهن شهر پاسارگاد در کنار شماست برای خرید حرفه ای

درخواست خرید

تماس با 49986000-021

صدور پیش فاکتور

در کمتر از 28 دقیقه

نحوه تسویه

به صورت نقدی و اعتباری

کنترل کیفیت

و بازرسی توسط کارشناسان

بارگیری و حمل

و ارسال به مقصد

تسویه نهایی

باقی مانده پرداختی

همکاری با بزرگان صنعت

پرسش و پاسخ

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

جهت توسعه این صفحه ستاره هدیه دهید
3/5