قیمت هاش

اطلاع از فروش های ویژه

لطفا شماره موبایل خود را جهت ثبت در سامانه فروش وارد نمایید

ثبت در خواست (2)

تیرآهن هاش شبیه به H انگلیسی بوده و اندازه بال و ارتفاع آن تقریبا برابر هستند؛ که همین امر باعث شده استحکام بالایی داشته باشد. این تیرآهن، پروفیل نورد شده‌ای است که با طول 12 متر در سایزهای 100 تا 1000 میلی‌متر تولید شده و بال بلندتر و پهن‌تر نسبت به تیرآهن معمولی دارد. قیمت تیرآهن هاش به کیفیت، نوع آهن، هزینه تولید و ... بستگی دارد. به دلیل اینکه سهم زیادی از تیرآهن‌های هاش موجود در کشور به وسیله واردات تامین می‌شود، قیمت آن به نوسانات ارز نیز واکنش نشان می‌دهد.

انواع هاش:
• تیرآهن هاش سنگین
این نوع تیرآهن که با نام‌های IPBV یا HEB هم شناخته می‌شود دارای بال‌های ضخیم‌تری نسبت به هاش سبک است. هاش سنگین جزو پر فروش‌ترین تیرآهن‌های دنیا محسوب می‌شود.
• تیرآهن ‌هاش سبک
این نوع هاش در شرکت ذوب آهن هم تولید می‌شود و ضخامت بال‌های آن نسبت به هاش سنگین، کمتر است. IPBL یا HEA نام‌های دیگری هستند که برای تیرآهن سبک مورد استفاده قرار می‌گیرند.
تیرآهن‌های سبک و سنگین علاوه بر ضخامت، در وزن هم با یکدیگر اختلاف دارند. وزن تیرآهن‌های هاش به ضخامت بال‌ها، جان و طول مقطع آن‌ها بستگی دارد.

قیمت روز هاش:
این محصول برای افزایش مقاومت سازه در صنایع مختلف مانند ساختمان‌ سازی، سد سازی و ساخت پل مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت هاش به علت استفاده در سازه‌های بزرگ مانند برج‌ها، پل‌ها و سدها برای خریداران اهمیت زیادی دارد. برای اطلاع از قیمت هاش امروز می‌توانید به جداول قیمتی آهن شهر پاسارگاد مراجعه کنید.

عوامل موثر بر تغییرات قیمت هاش:
تیر آهن نیز مانند سایر مقاطع فولادی مانند میلگرد، نبشی و ناودانی نوسان‌های قیمتی زیادی را تجربه می‌کند. عوامل مختلفی بر روی قیمت تیرآهن هاش تاثیر دارند که برخی از آن‌ها را نمی‌توان پیش بینی کرد. به طور کلی فاکتورهایی مانند سایز، قیمت روز آهن و فولاد، هزینه حمل و نقل، قیمت محصول در بورس کالا و ... تعیین کننده قیمت این محصول هستند.

قیمت هاش سبک و هاش سنگین:
هاش سبک، با ابعاد و وزن کوچکتری تولید می‌شود؛ به همین دلیل قیمت آن نسبت به سایر تیرآهن‌ها کم‌تر است. تغییرات در قیمت مواد اولیه، عرضه و تقاضا، شرایط تجاری و اقتصادی، سیاست‌های کشورها و هزینه تولید از عوامل تاثیرگذار بر قیمت هاش سبک هستند. قیمت هاش سنگین و سبک به صورت روزانه در وب سایت آهن شهر به روز رسانی می‌شود. شما می‌توانید برای آگاهی روز هاش سبک و سایر تیرآهن‌ها از این جداول استفاده نمایید.

قیمت تیرآهن بال پهن هاش:
تغییرات قیمت تیرآهن بال پهن یا هاش به دلیل کاربرد گسترده آن در صنایع خودرو سازی، دریایی، معدنی و ساخت و ساز می‌تواند تاثیر مستقیمی بر هزینه‌ها و سودآوری کسب و کارها داشته باشد. قیمت این محصول مطابق با روند بازار فولاد دچار نوسان می‌شود. لیست قیمت تیرآهن هاش در سایزها و وزن‌های مختلف در جداول قیمتی آهن شهر موجود است. عواملی مانند وزن، نرخ ارز، قوانین و مقررات صنعتی و تجاری، شرایط اقتصادی و ... بر قیمت روز تیرآهن بال پهن هاش تاثیرگذارند.

کاربردهای تیرآهن بال‌ پهن هاش:
• برج ‌سازی
تیرآهن هاش در اندازه‎های طویل (100 متری) در برج ‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
• پالایشگاه
به صورت بست تیرآهنی در پالایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
• خرپا
در صورتی که بخواهیم ستون‌ها را از سازه حذف کنیم، برای ساخت خرپا به جای ستون استفاده می‌شود.
• پل‌ها
تیرآهن هاش سنگین به دلیل مقاومت بالا برای ساخت پل به کار می‌رود. استفاده از این نوع تیرآهن استحکام و طول عمر پل را بیشتر می‌کند.
• ساختمان‌های ضد زلزله
این تیرآهن به دلیل سطح مقطع پهن تنش کمتری را انتقال می‌دهد که همین موضوع باعث عدم انتقال نیروهای وارده به سازه می‌شود؛ به همین دلیل از آن در ساختمان‌های ضد زلزله استفاده می‌شود.

تفاوت تیرآهن و هاش:
واضح‌ترین تفاوت تیرآهن و هاش به شکل ظاهری آن‌ها مربوط می‌شود؛ به طوری که تیرآهن‌های معمولی به شکل I انگلیسی و تیرآهن‌های هاش به شکل H انگلیسی هستند که این تفاوت به دلیل نسبت اندازه بال به اندازه جان در این دو نوع تیرآهن به وجود آمده است. تفاوت دیگر مربوط به کاربرد این مقاطع است که به محدودیت طول در تیرآهن معمولی و استحکام بیشتر تیرآهن هاش مربوط می‌شود؛ به طوری که تیرآهن‌های معمولی مدت‌هاست در ساخت ستون به کار نمی‌روند اما تیرآهن‌های هاش به دلیل مقاومت بالا بیشتر در سازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
مورد بعدی که باعث تمایز این دو تیرآهن از یکدیگر می‌شود مربوط به مقدار باری است که تحمل می‌کنند. تیرآهن هاش به دلیل شکل ظاهری، قدرت و استحکام بیشتری دارد که همین امر باعث شده تا بتواند مقدار بار بیشتری را تحمل کند. تیرآهن‌ I شکل با استاندارد روسیه و چین ولی تیرآهن H با استاندارد اروپا در بازار وجود دارند که این عوامل باعث اختلاف قیمت هاش و تیرآهن می‌شوند.

مزایای تیرآهن هاش:
• سطح مقطع بزرگتری نسبت به سایر تیرآهن‌ها داشته و برای ایجاد مقاومت بیشتر و تنش مکانیکی کمتر در سازه‌ها به کار می‌رود.
• تیرآهن بال پهن قادر هست نیروی عمودی وارده را به راحتی مهار کند؛ در نتیجه نوعی تکیه گاه عمودی عالی به شمار می‌آید.
• مقاومت این تیرآهن در برابر نیروهای خمشی، برشی، حرکات و رانش زمین زیاد است.
• سرعت نصب آن بالا بوده و فضای کمی را اشغال می‌کند در نتیجه به اتمام پروژه در زمان کمتر کمک زیادی خواهد کرد.
• استفاده ازآن باعث کاهش ضریب خطا و میزان مصرف آهن در پروژه‌ها شده که همین امر باعث صرفه جویی در هزینه‌ها می‌شود.
• به دلیل بزرگ بودن سطح مقطع و برابر‌ی پهنای بال با ارتفاع تیر، می‌توان از آن به عنوان ستون یا تکیه‌گاه استفاده کرد.

تولید تیرآهن هاش:
تولید تیرآهن هاش بال پهن مانند سایر محصولات فولادی از طریق فرآیند نورد گرم صورت می‌گیرد. نورد یا رولینگ فرآیندی است که در آن یک محصول به دمای بالاتر از 1100 درجه سانتی‌گراد رسیده و حالت کشسانی (خمیری شکل) به خود می‌گیرد. در این حالت محصول از میان غلتک‌های متفاوتی عبور داده شده و علاوه بر شکل گیری، فشار زیادی را تحمل می‌کند. نورد تیرآهن هاش شامل مراحل زیر است: • حرارت و افزایش دمای شمش‌ها
• شکل‌دهی شمش‌ها
• عبور از غلتک‌ها و دستگاه‌های مخصوص برای تحت فشار قرار دادن محصول
• کاهش لبه‌ها و ضخامت بال
• سایزینگ نهایی
در مراحل نهایی نورد نیروی بسیار زیادی بر محصول وارد می شود. ارتفاع تیرآهن هاش در تمام طول محصول کاملا یکنواخت است که همین امر باعث افزایش کیفیت آن می‌شود. روش تولید تیرآهن هاش بر کیفیت آن تاثیر زیادی دارد که این مساله در تعیین قیمت محصول موثر است.

تولیدکنندگان تیرآهن هاش:
کارخانه‌های بزرگی در تولید تیرآهن مورد نیاز صنایع کشور فعالیت دارند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به کارخانه ذوب آهن اصفهان، کارخانه فولاد البرز ایرانیان، کارخانه فولاد غرب آسیا، جهان فولاد غرب (کرمانشاه)، یزد و شاهین بناب اشاره کرد. هاش های وارداتی مانند هاش چینی، تیرآهن بال پهن روسی و اروپایی نیز در ایران محبوبیت ویژه‌ای دارند.

خرید تیرآهن هاش:
تیرآهن‌ هاش مقاومت بسیار بالایی نسبت به سایر مقاطع دارد؛ از این رو برای احداث ستون‌های بلند در سازه‌های اسکلت فلزی آسمان خراش، سد و ... بسیار مناسب است. این محصول در دو نوع بال پهن سبک و بال پهن سنگین تولید و عرضه می‌شود. شما می‌توانید با توجه به پروژه مورد نظر خود، خرید تیرآهن هاش سبک و سنگین را از آهن شهر پاسارگاد انجام دهید.
آهن شهر پاسارگاد در کنار شماست برای خرید حرفه ای

درخواست خرید

تماس با 49986000-021

صدور پیش فاکتور

در کمتر از 28 دقیقه

نحوه تسویه

به صورت نقدی و اعتباری

کنترل کیفیت

و بازرسی توسط کارشناسان

بارگیری و حمل

و ارسال به مقصد

تسویه نهایی

باقی مانده پرداختی

همکاری با بزرگان صنعت

پرسش و پاسخ

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

جهت توسعه این صفحه ستاره هدیه دهید
3/5