قیمت ورق آلیاژی

اطلاع از فروش های ویژه

لطفا شماره موبایل خود را جهت ثبت در سامانه فروش وارد نمایید

ثبت در خواست (2)

نوعی از ورق فلزی وجود دارد که متریال اولیه ساخت آن از آلیاژهای مختلف تشکیل شده است. آلیاژ یک کلمه فرانسوی بوده و به معنای ترکیب کردن است. آلیاژ ترکیبی از یک عنصر فلزی پایه و یک یا چند عنصر آلیاژی فلزی یا غیر فلزی است. در فرآیند تولید آلیاژ، ابتدا عنصر فلزی پایه ذوب شده، سپس عناصر دیگر به صورت مذاب به آن افزوده می‌شوند و در نهایت تمام عناصر به طورکامل با یکدیگر ترکیب می‌شوند. قیمت ورق آلیاژی به عناصر موجود در ترکیب شیمایی آن، بستگی دارد.
بیشتر فلزات به صورت خالص نقطه ذوب بالایی داشته و بسیار نرم و واکنش‌پذیرند، که این امر کاربرد آن‌ها را به صورت خالص در صنایع با مشکل مواجه می‌کند. در چنین شرایطی استفاده از ورق آلیاژی می‌تواند موثر و کارآمد باشد. ورق‌های آلیاژی به گونه‌ای تولید می‌شوند که برای استفاده در هر شرایط، بهترین خواص شیمیایی و مکانیکی را دارند. ویژگی‌هایی مانند شکل‌پذیری، رسانایی الکتریکی، انعطاف‌پذیری کمتر نسبت به حالت خالص فلزات و قابلیت بازیافت باعث کاربرد گسترده این ورق‌ها در صنایع مختلف شده است.

قیمت روز ورق آلیاژی:
قیمت ورق آلیاژی مانند سایر ورق‌‌ها به عواملی از قبیل ابعاد، ضخامت، نوع، نوسانات بازار آهن و ارز، درصد عناصر به کار رفته در ترکیب شیمیایی و قیمت ورق در بازار جهانی بستگی دارد. به دلیل کاربرد گسترده این ورق در صنایع مختلف، نوسانات قیمت آن دغدغه بسیاری از خریداران است. شما می‌توانید قبل از خرید، لیست قیمت روز ورق آلیاژی را از کارشناسان آهن شهر پاسارگارد دریافت نمایید.

انواع ورق آلیاژی فولادی:
فولاد یکی از پرکاربردترین آلیاژهای صنعتی در سراسر دنیاست. مهم‌ترین عناصری که به فولاد آلیاژی افزوده می‌شوند شامل: کربن، سیلیسیوم، منیزیم، منگنز، مولیبدن، آلومینیوم، کلسیم، سدیم، کروم، نیکل، کبالت و مس هستند. ورق آلیاژی را می‌توان از دو منظر درصد و نوع عناصر آلیاژهای پایه دسته‌بندی کرد. ورق آلیاژی بر اساس درصد عناصر به کار رفته، به دو نوع پر آلیاژ و کم‌ آلیاژ تقسیم می‌شود. در تقسیم‌بندی ورق آلیاژی بر اساس عنصر آلیاژی پایه، نام فولاد بر اساس عنصر پایه تعیین می‌شود. در ادامه پرکاربردترین انواع این ورق‌های فولادی را معرفی می‌کنیم:
• قیمت ورق آلیاژی
A36 این نوع ورق با ترکیبات شیمیایی و خواص مکانیکی خاص، برای محیط‌های دریایی تولید و به نام ورق دریایی معروف است. این نوع ورق آلیاژی به دلیل تولید با فرآیند نورد گرم در دسته ورق‌‌های گرم قرار دارد. مقاومت بالا به آب شور دریا و استحکام خمشی (به سادگی خم نمی ‌شود)، از مهم‌ترین ویژگی‌های این ورق هستند.
• قیمت ورق ضد سایش یا ورق
CK45 این فولاد دارای عناصر آلیاژی سیلیسیوم و منگنز است. از این ورق در ساخت ماشین‌آلات سنگین و کشاورزی، میل ‌لنگ‌های صنعتی، شافت‌های تراش‌کاری و محور پمپ‌ها استفاده می‌شود. استحکام و سختی بالا و مقاومت در برابر محیط‌های خورنده از مهم‌ترین ویژگی‌های این ورق هستند.
• قیمت ورق
MO40 این ورق نوعی فولاد سخت و کم ‌آلیاژ است که در صنایع نفت و گاز استفاده می‌شود. عناصر منگنز و کربن موجود در ترکیب شیمیایی این فولاد، قابلیت فرم‌پذیری و تحمل دماهای بسیار بالا را در آن افزایش داده است. عناصری همچون کروم، مولیبدن و درصدهای کمی از فسفر و گوگرد، موجب ایجاد مقاومت سایشی، مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت به ضربه در این آلیاژ شده‌اند. از ورق آلیاژی MO40 در تجهیزات درون چاهی صنایع نفت و گاز، قطعات در معرض فشار مانند پیچ و مهره، قاشق و چنگال و ساخت دستگاه‌های صنعتی مانند دستگاه فرزکار، استفاده می‌شود.
• قیمت ورق آلیاژی ST52 (ورق سیاه)
نوعی ورق آلیاژی کم‌کربن و آتش‌خوار بوده که با کاهش حجم مصرفی فولاد، باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های پروژه‌های عمرانی شده است. عناصر سیلیسیوم و منگنز در ترکیب این آلیاژ، باعث ایجاد استحکام و شکل‌پذیری در این ورق شده است. این ورق در ساخت ریل، بدنه جرثقیل، اسکلت پل و دیواره قطعات صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین به دلیل ویژگی جوش‌پذیری عالی، در فرآیندهایی که نیاز به جوشکاری زیاد وجود دارد، به کار می‌رود.
• قیمت ورق آلیاژی
ST44 • ورق ST44 مقاومت کششی کمتری نسبت به st52 دارد. این نوع ورق، یکی از پُرکاربردترین انواع ورق‌های فولادی آلیاژی بوده که در ساخت قطعات متفاوت صنعتی و صنعت هواپیماسازی کاربرد دارد.
• قیمت ورق آلیاژی
ST37 این ورق از ترکیب دو فولاد ST37 و ST52 تولید می‌شود، که اصطلاحاً به ورق‌های برشی نیز معروف هستند. این نوع ورق دارای انعطاف‌پذیری بالا، مقاومت کششی و خمشی مطلوب و وزن سبک است. این ورق در ساختمان‌سازی و اتصالات ساختمانی (متصل کردن تیرآهن‌ها و میلگردها)، پل‌سازی، ساخت لچکی و تیرچه، تانکرسازی، خودروسازی، کشتی‌سازی و صنایع سنگین فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
• قیمت ورق
A516 این ورق در دسته ورق آتشخوار (مقاومت بالا در برابر آتش و حرارت) قرار می‌گیرد. از عناصر موجود در ترکیب این آلیاژ می‌توان به منگنز، مولیبدن و کروم اشاره کرد. سختی و تحمل فشار بالا از مهم‌ترین ویژگی‌های این ورق آلیاژی هستند. از این ورق در ساخت اتصالات و مخازن تحت فشار و ساختمان‌سازی استفاده می‌شود.
• قیمت ورق
A283 از این ورق به دلیل قابلیت جوشکاری و خم‌پذیری بالا، در ساخت دیگ بخار و مخازن تحت فشارهای پایین، سیم‌پیچ، لوله و مقاطع استفاده می‌شود.
• قیمت ورق آلیاژی آجدار
ورق آلیاژی آجدار یکی از پرمصرف ‌ترین ورق‌های آلیاژی است که در دو نوع آجدار پرسی و آجدار فابریکی تولید می ‌شود. ورق آلیاژی فابریکی که از طریق فرآیند نورد گرم و توسط غلتک‌ های مخصوص به صورت فابریک آجدار می‌ شود، نسبت به نوع پرسی از کیفیت بیشتری برخوردار بوده و کاربردهای گسترده‌تری دارد.
• قیمت ورق آلیاژی استیل
این ورق از ترکیب آهن، کربن و فولاد تولید و با افزودن عنصر کروم، فولاد حاصل، فولاد ضد زنگ نامیده می‌شود. این ورق مصارف مختلفی داشته و به دو گروه کلی زیر تقسیم‌ بندی می‌ شود:
1. استیل بگیر: این ورق جذب آهن‌ربا می‌شود.
2. استیل نگیر: ورق‌‌های استیلی که جذب آهن‌ربا نمی‌‌شوند و کاربردهای بیشتر و قیمت بالاتری نسبت به انواع ورق استیل بگیر دارند.
• قیمت ورق آمالگام
آلیاژ مورد استفاده در تولید ورق آمالگام از ترکیب فلز جیوه با عناصر دیگری مانند روی، نقره، قلع، مس، پالادیوم و طلا ساخته می‌شود. فلز جیوه و مس سبب افزایش استحکام و انبساط این آلیاژ شده است. افزایش عنصر قلع در آلیاژ آمالگام باعث کاهش استحکام آن می‌شود، در صورتی که وجود عنصر روی، ورق آمالگام را در برابر خوردگی مقاوم‌تر می‌سازد. افزایش یا کاهش درصد عنصر جیوه در ترکیب شیمیایی این آلیاژ، در تعیین حالت فیزیکی آن (مایع، خمیری یا جامد) تاثیرگذار است.
• قیمت ورق پیوتر
ورق پیوتر نوعی ورق چکش‌خوار، نرم و انعطاف‌پذیر است که در ساخت محصولاتی با طراحی سه ‌بعدی، بسیار مطلوب است. بیشترین درصد ترکیب شیمیایی این ورق شامل قلع است. آنتیموان، مس، بیسموت و گاهی نقره از دیگر عناصر موجود در آلیاژ پیوتر هستند. در برخی موارد این آلیاژ می‌تواند شامل سرب نیز باشد. اما در مواردی که برای ساخت وسایل تزئینی و مجسمه‌ها به کار رود، فاقد سرب خواهد بود.
• قیمت ورق قلع ‌اندود
قلع اندود کردن به پوشاندن سطح فلزات توسط فلز قلع گفته می‌شود. وجود پوشش نازکی از قلع بر روی ورق‌های فولادی باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی می‌شود. میزان سختی این ورق بر اساس درصد حضور قلع در آن تعیین می‌شود. بر همین اساس این نوع ورق دارای سه دسته ورق تمپر 2 ، 3 و 4 با درجه سختی‌های متفاوت است. بیشترین کاربرد ورق آلیاژی قلع ‌اندود در صنایع کنسروسازی، بسته‌بندی رنگ، خودروسازی و نرده‌سازی است. مقاومت در برابر فرسایش، قابلیت فرم‌پذیری، لحیم‌کاری، جوش‌پذیری و خم‌کاری از ویژگی‌های این ورق هستند. ورق قلع ‌اندود به دلیل مقاومت در برابر خوردگی، با مواد مجاور خود به سختی وارد واکنش شده و بازیافت آن به آسانی انجام می‌گیرد به همین دلیل می‌توان آن را بدون نگرانی در ظروف پخت‌ و ‌پز و همچنین بسته‌بندی مواد غذایی استفاده کرد.
• قیمت ورق‌های برنز
این آلیاژ ترکیبی از عناصر قلع و فسفر است. عنصر فسفر باعث نرمی، افزایش انعطاف و شکل‌پذیری و عنصر قلع باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی می‌شود. مقاومت این ورق در برابر سایش بالا بوده و به سبب حضور مس در ترکیب شیمیایی آن، رسانایی الکتریسیته خوبی دارد. ضریب اصطکاک پایین، استحکام بالا در عین انعطاف‌پذیری، الاستیسیته بالا و ریز دانه بودن از خواص این ورق آلیاژی به شمار می‌روند. این محصول غالبا در صنعت الکترونیک و در ساخت قطعات کامپیوتر، حمل و نقل سوخت هسته‌ای، ساخت پیچ و مهره و پروانه کشتی به کار می‌رود.
• قیمت ورق آلیاژی برنج
آلیاژ برنج از ترکیب دو عنصر روی و مس تشکیل می‌شود. درصد عنصر مس در ترکیب آلیاژ برنج حداکثر 40 درصد است. عناصر افزودنی دیگر این آلیاژ شامل نیکل، سیلیسیوم، قلع، آرسنیک، فسفر، آلومینیوم، منگنز و سیلیکون هستند. این نوع ورق در دکوراسیون، ساخت قفل، چرخ‌ دنده، بلبرینگ، دستگیره، پوشش مهمات، دریچه و لوله‌کشی کاربرد دارد. حضور عنصر روی در ترکیب این آلیاژ باعث افزایش مقاومت آن در برابر خوردگی شده است.

کاربرد ورق آلیاژی:
• مقاوم در برابر اسید
• مناسب برای راه‌سازی، پل‌سازی و شهرسازی
• ساخت مخزن‌های تحت فشار
• ساخت ماشین سنگین
• صنایع ساخت قطعات سنگین و ابزار

مزایای ورق آلیاژی:
• مقاومت در برابر سایش
• مقاومت در برابر خوردگی
• سختی‌پذیری بالا
• مقاوم بودن در مقابل نمک‌های دریایی

خرید ورق آلیاژی:
ورق آلیاژی به دلیل کاربرد گسترده در صنایع مختلف به یکی از محبوب‌ترین مقاطع فولادی در میان صنعتگران تبدیل شده است. مسلما قیمت لحظه ای ورق آلیاژی در تصمیم خریداران به خرید یا عدم خرید این محصول بسیار موثر است. آهن شهر پاسارگاد انواع ورق آلیاژی را با قیمت مناسب عرضه می‌کند. شما برای خرید ورق آلیاژی می‌توانید با کارشناسان آهن شهر تماس حاصل فرمایید.
آهن شهر پاسارگاد در کنار شماست برای خرید حرفه ای

درخواست خرید

تماس با 49986000-021

صدور پیش فاکتور

در کمتر از 28 دقیقه

نحوه تسویه

به صورت نقدی و اعتباری

کنترل کیفیت

و بازرسی توسط کارشناسان

بارگیری و حمل

و ارسال به مقصد

تسویه نهایی

باقی مانده پرداختی

همکاری با بزرگان صنعت

پرسش و پاسخ

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

جهت توسعه این صفحه ستاره هدیه دهید
3/5