قیمت ورق روغنی

اطلاع از فروش های ویژه

لطفا شماره موبایل خود را جهت ثبت در سامانه فروش وارد نمایید

ثبت در خواست (2)

ورق روغنی، یکی از ورق‌های ضد زنگ است که به دلیل ویژگی‌های شیمیایی و مکانیکی فوق‌العاده در ساخت خودرو، لوازم خانگی و ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تولید ورق روغنی در گریدهای مختلفی صورت می‌گیرد که عامل تفاوت هرکدام از این گریدها به دلیل نوع و درصد مواد اولیه به کار رفته در ساخت است. به طورکلی این ورق فولادی از منگنز، فسفر، گوگرد و کربن تشکیل شده است. قابلیت کشش و استقامت بالا، شکل‌پذیری، انعطاف و سطح صیقلی یکدست از جمله مهترین ویژگی‌هایی هستند که ورق روغنی را به محصولی محبوب در بین صنعتگران تبدیل کرده‌اند از همین رو اطلاع از قیمت روز ورق روغنی برای متقاضیان آن، بسیار اهمیت دارد.

قیمت ورق روغنی:
این محصول در ابعاد و ضخامت‌های مختلف به صورت رول، شیت و فابریک عرضه می‌شود که هرکدام از این فاکتورها، قیمت ورق روغنی را تحت تاثیر قرار می‌دهند. شما برای استعلام قیمت ورق سرد (روغنی) در انواع گریدهای کششی با برندهای داخلی و خارجی می‌توانید با کارشناسان آهن شهر پاسارگاد تماس حاصل فرمایید.

قیمت ورق روغنی 3 میل:
تولید ورق روغنی با ضخامت 3 میل با استفاده از روش نورد سرد صورت می‌گیرد. به طور معمول، قیمت انواع ورق روغنی با توجه به ابعاد، ضخامت، برند تولید کننده، نوسانات بازار آهن و سایر عوامل خارجی به صورت روزانه و حتی لحظه‌ای تغییر می‌کند.

قیمت ورق روغنی 70:
قیمت ورق روغنی 70 کارخانجات ایران، به صورت روزانه در آهن شهر پاسارگاد به روز رسانی شده و در اختیار شما مشتریان گرامی قرار می‌گیرد. تنها کافیست پیش از خرید با شماره‌های درج شده در سایت تماس گرفته و تمام اطلاعات از قبیل قیمت، مشخصات دقیق محصول، زمان بارگیری و ارسال را از کارشناسان آهن شهر دریافت نمایید.

ویژگی‌های ورق روغنی:
به دلیل مشخصات شیمیایی، فیزیکی و خصوصیات ظاهری بهتر این ورق نسبت به ورق سیاه، از آن در صنایع مختلفی استفاده می‌شود. همچنین به علت دقت ابعادی بالا، این ورق‌ها در پروژه‌هایی که نیازمند ایجاد فرم‌های ظریف و با دقت هستیم، به کار می‌رود. ورق های روغنی در مقایسه با ورق های سیاه استحکام کششی بیشتری دارند. از این رو می‌توان با اعمال فرم دهی کششی از ورق سرد محصولات زیادی تولید نمود. نحوه تولید آسان این ورق‌ها از دیگر مزایای آن به شمار می‌رود. این ورق در طراحی‌های مهندسی، جایگاه ویژه‌ای دارد. از این رو قیمت ورق روغنی در پروژه‌ها به عنوان پارامتری تاثیرگذار در هزینه‌های تمام شده محسوب می‌شود.

کاربرد ورق روغنی:
• خودروسازی
ورق روغنی در صنایع خودروسازی کاربردهای متعددی دارد، که معروف‌ترین آن ساخت اگزوز خودرو است.
• مبلمان فلزی
مبلمان اداری در اکثر اداره‌ها و ارگان‌ها از ورق‌های روغنی تولید می‌شوند. کشوهای فلزی، بایگانی‌های اسناد و مدارک و تجهیزات اداری، نمونه‌هایی از کاربرد ورق سرد در تولید مبلمان فلزی هستند.
• تولید محصولات فولادی
بیشترین کاربرد ورق روغنی در ساخت پروفیل‌های ساختمانی، درب، پنجره و ... است. به عنوان مثال پروفیل مبلی که یکی از پروفیل های پرکاربرد در ساخت و ساز به حساب می‌آید از ورق روغنی تولید می‌شود.
• لوازم و کمدهای خانگی
لوازم برقی مانند مایکروفر، اجاق گاز، کابینت‌های فلزی، یخچال فریزر، انواع یراق آلات،کمدهای نگهداری وسایل منزل، دانش آموزی و ... نیز از دیگر کاربردهای مهم ورق روغنی هستند.

وزن ورق روغنی:
ورق های روغنی نسبت به سایر ورق‌ها وزن کمتری دارند و در عین حال استحکام و استقامت آن‌ها زیاد است. همین ویژگی‌ها سبب شده که این ورق در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار گیرد.

تولید ورق‌های روغنی:
• تمیزکاری و اسیدشویی
ابتدا ورق گرم به بخش اسیدشویی وارد می‌شود تا اکسید آهن و هر نوع آلودگی احتمالی موجود روی سطح آن، از بین برود. در این مرحله، ورق با آب تمیز شده و سپس حدود 18 الی 30 ثانیه در اسیدکلریدریک به عنوان محلول اسیدشویی غوطه‌ور می‌شود.
• نورد سرد
در این مرحله، برای کاهش ضخامت ورق‌ها از چند غلتک رفت و برگشتی استفاده می‌شود. برای این کار، بعد از باز شدن کلاف رول‌ها، ورق فلزی از این غلتک‌ها عبور و با قرارگیری آن تحت نیروهای فشاری و کششی، ورق به ضخامت دلخواه می‌رسد.
• شستشوی الکترولیتی
طی انجام فرآیند نورد سرد، ممکن است آلودگی‌هایی روی سطح ورق ایجاد شده باشد. شستشوی الکتریکی همان مرحله پاکسازی مجدد است که این آلودگی‌ها را از بین می‌برد.
• آنیل (بازپخت هیدروژنی)
آنیل یا بازپخت هیدروژنی باعث می‌شود تا ورق فولادی دوباره ویژگی‌های متالورژیکی و مکانیکی اولیه خود را به دست آورد. در این مرحله، شاهد افزایش کیفیت محصول و کاهش زمان عملیات حرارتی هستیم.
• نورد پوسته‌ای
نورد پوسته‌ای با از بین بردن موج‌های ریز روی سطح ورق، باعث بهبود خواص مکانیکی ورق می‌شود.
• خط بازرسی و اصلاح کلاف
در این مرحله تمامی عیوب سطحی مانند: موج‌های مرکزی و کناری، یکنواخت نبودن سطح ورق و مواردی از این قبیل، شناسایی و اصلاح می‌شوند. علاوه بر این، برای کاهش تلورانس ابعادی ورق‌ها، برشی را در آن‌ها ایجاد می‌کنند. روغن کاری سطح ورق، یکی از مهمترین اقداماتی است که در این مرحله انجام می‌گیرد.
• پیچیدن/ کلاف کردن ورق‌ها
در پایان، ورق سرد تولید شده به صورت کویل پیچیده می‌شود تا به صورت رول به بازار خرید و فروش ارائه شود. خرید و فروش این محصول در قالب شیت‌های استاندارد نیز انجام می‌شود.


انواع ورق روغنی:
• دسته اول در گروه ورق‌های روغنی معمولی قرار گرفته و با نام ورق کششی یا st12 شناخته می‌شوند. این ورق‌ها تاریخ انقضای 18 ماهه داشته و بیشترین کارایی و عملکرد را در صنف ساخت و ساز دارند.
• دسته دوم، ورق‌های روغنی st13 هستند که در گروه ورق‌های نیم کششی قرار می‌گیرند. این ورق‌ها تاریخ انقضای کمتری نسبت به نوع st12 داشته و در سازه‌ها و شغل‌های صنعتی و غیر صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
• دسته سوم، ورق‌های روغنی st14 یا فوق کششی هستند که به دلیل انعطاف‌پذیری بالا در صنعت پرس‌کاری عمیق و خودروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. تاریخ انقضای این ورق‌ها همانند st13 حدود 8 ماه است.

وزن ورق روغنی:
این ورق‌ها وزن کمی دارند اما استحکام و مقاومت آن‌ها بسیار بالا است که همین امر باعث شده در صنایع گوناگون مانند ساخت و ساز، مورد استفاده قرار بگیرند.

خرید ورق روغنی:
شما می‌توانید ورق روغنی کارخانه‌های مختلف را از طریق آهن شهر پاسارگاد خریداری نمایید. قبل از خرید این محصول باید دقت کنید که ضخامت و عرض کالا را به درستی انتخاب کرده باشید. به این نکته توجه داشته باشید که خرید ورق روغنی روز به صورت رولی و کیلویی مطابق با آخرین قیمت‌های اعلام شده از طریق کارشناسان پاسارگاد، امکان‌پذیر است.
آهن شهر پاسارگاد در کنار شماست برای خرید حرفه ای

درخواست خرید

تماس با 49986000-021

صدور پیش فاکتور

در کمتر از 28 دقیقه

نحوه تسویه

به صورت نقدی و اعتباری

کنترل کیفیت

و بازرسی توسط کارشناسان

بارگیری و حمل

و ارسال به مقصد

تسویه نهایی

باقی مانده پرداختی

همکاری با بزرگان صنعت

پرسش و پاسخ

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

جهت توسعه این صفحه ستاره هدیه دهید
3/5