قیمت ورق سیاه

اطلاع از فروش های ویژه

لطفا شماره موبایل خود را جهت ثبت در سامانه فروش وارد نمایید

ثبت در خواست (2)

تولید ورق سیاه، با روش نورد گرم صورت می‌گیرد. در این فرآیند، شمش فولادی تحت عملیات فشاری و در دمای بالاتر از 900 درجه حرارت می‌بیند که این عملیات موجب تیره و مات شدن رنگ محصول می‌شود. این محصول در بازار با نام ورق آهن یا ورق گرم نیز شناخته می‌شود. قیمت ورق سیاه به جنس، میزان رعایت استانداردهای تولید و آلیاژ مواد اولیه بستگی دارد. ورق گرم به دلیل عملیات تولید و خصوصیات عالی، محصولی بسیار کاربردی و پایه‌ای بوده که در تولید ورق روغنی، نبشی، سپری، ناودانی، پروفیل Z، تابلوهای ترافیکی، مخازن، گاردریل، صنایع خودروسازی، کشتی سازی، ساخت تجهیزات کشاورزی، تانکرسازی، ادوات جنگی و صنعت هوافضا به کار می‌رود.

قیمت روز ورق سیاه:
از جمله پارامترهای مهم برای تعیین قیمت ورق سیاه یا پلیت، برند و کارخانه تولید کننده است. ST52، ST44، ST37 از رایج‌ترین ورق‌های آهنی هستند که در فرآیند تولید بدست می‌آیند. که هرکدام از این محصولات به دلیل تفاوت در آلیاژها، کیفیت‌های مختلفی دارند که در قیمت نهایی ورق تاثیرگذار است.
ضخامت، ابعاد و وزن ورق نیز از دیگر فاکتورهای اثرگذار بر قیمت این محصول هستند. از دیگر عوامل می‌توان به میزان صادرات و واردات، قیمت روز آهن در ایران و جهان، میزان عرضه و تقاضا، هزینه حمل و نقل، نیاز صنایع وابسته، نرخ تورم، نرخ ارز، سیاست‌های دولت و بورس کالا، شرایط کارخانه تولید کننده و رونق صنایع وابسته و مصرف کننده ورق سیاه اشاره کرد.
البته به دلیل تغییرات غیر قابل پیش‌بینی این عوامل در زمان‌های مختلف و حتی بروز عامل تاثیرگذار دیگر که در موارد اشاره شده وجود ندارد و به صورت غیر منتظره رخ می‌دهد، نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی برای قیمت این محصول انجام داد.

قیمت ورق آهن 1 میل:
ورق آهن 1 میل، یکی از محصولات پر مصرف در صنایع مختلف است که توسط کارخانه‌های مختلفی در کشور تولید می‌شود. قیمت این محصول وابستگی مستقیمی به ابعاد، کارخانه سازنده و وزن آن دارد. این ورق در صنایع مختلفی مانند ساختمان سازی، سوله سازی و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد، به همین دلیل اطلاع از قیمت روز آن برای پیمانکاران و کارفرمایان اهمیت زیادی دارد.

قیمت ورق سیاه 1.5، 2 و 3 میل:
این ورق‌ها معمول به شکل رول تولید و عرضه می‌شوند و قیمت دقیق آن‌ها به ابعاد، وزن و نوسانات روزانه قیمت فولاد وابسته است. ورق سیاه به دلیل تولید از طریق فرآیند نورد گرم، قیمت پایین‌تری نسبت به محصولات مشابه خود دارد که همین موضوع سبب شده که این ورق تقاضای بالایی در بازار فولاد داشته باشد، از همین رو تاثیرگذاری قیمت آن بر محصولات فولادی بسیار حائز اهمیت است.

قیمت ورق ST37، ST44، ST52:
ورق ST37 در صنایع سبک مانند ساختمان‌سازی و سوله‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دلیل وزن کمی که دارد برای کاهش وزن سازه‌ها به کار می‌رود. قیمت روز ورق اس تی 37 با توجه به کارخانه تولید کننده و میزان کربن به کار رفته در آن محاسبه می‌شود.
ورق ST52، که با نام ورق صنعتی نیز شناخته می‌شود به دلیل مقاومت بیشتر در صنایع سنگین مانند پتروشیمی و سد‌ سازی به کار می‌رود و به دلیل کربن بالا، مقاومت خمشی و پیچشی فوق‌العاده‌ای دارد. قیمت روز ورق ST52، نیز تحت تاثیر برند تولید کننده، نوسانات دلار و ... قرار دارد.
ورق ST44، به دلیل جوش‌پذیری و فرم‌پذیری بالا و خاصیت ضد سایشی در ریل‌سازی و ساخت قطعات هواپیما مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت روز ورق اس تی 44 نیز مانند سایر گریدهای ورق سیاه، تحت تاثیر نوسانات بازار آهن، نرخ ارز، کارخانه تولید کننده و ... قرار دارد.

کاربرد انواع ورق سیاه:
انواع ورق سیاه شامل ورق‌های st52 و st37 هستند که هر کدام با توجه به ویژگی‌های منحصر به فردشان کاربرد‌هایی به شرح زیر دارند:
• ورق st37 به علت استحکام و سختی نسبی متوسط در صنایع کشتی سازی، ساخت و ساز ساختمانی و ساخت پل‌ها به کار می‌رود. همچنین در کارخانجات ساخت پروفیل نیز از ورق های st37 استفاده می‌شود. این ورق از نظر کیفیتی دارای درجه بندی است.
• ورق های سیاه از نوع st52 به دلیل جوش‌پذیری، مقاومت و استحکام بالا، در لوله‌کشی و انواع سازه‌های عمرانی و زیرزمینی، ساخت پل، صنعت خودرو‌سازی و چرثقیل‌سازی و ساخت تجهیزات دریایی به کار می رود. ورق st52 در ضخامت‌، اندازه و سایزهای متنوعی تولید می‌شود.

مراحل تولید ورق سیاه:
• ابتدا قطعه تختال داخل وان مواد مذاب شناور می‌شود. وقتی این کار انجام شود یک پوسته روی تختال ایجاد می‌شود که از جنس اکسید بوده و از خوردگی فلز مورد نظرمان جلوگیری می‌کند.
• در گام بعد لایه‌های اکسیدی ضخیم تشکیل شده بر روی تختال، زدوده می‌شوند.
• اسلب‌ها با استفاده از دستگاه رول پرس تا ضخامت و عرض مشخصی فشرده می‌شوند.
• بعد از سایزینگ اسلب‌ها، کاهش ضخامت تختال به وسیله غلتک‌های رفت و برگشتی صورت می‌گیرد.
• تختال نازک شده که هنوز حالت گداخته دارد، به صورت کلافی در باکس جمع‌آوری کویل پیچیده می‌شود.
• کلاف باز شده، ابتدا و انتهای آن به وسیله گیوتین جدا می‌شود.
• اکسیدزدایی ثانویه انجام می‌شود.
• به منظور بهبود خواص مکانیکی، تختال بوسیله غلتک‌های هیدرولیک بسیار قوی و سنگین در معرض نورد نهایی قرار می‌گیرد.
• ورق تولید شده، پس از خنک سازی به سمت رول جمع ‌کن ارسال می‌شود.
• بسته بندی و مارک کردن (چاپ برند و یا نام کارخانه و شماره ذوب) صورت می‌گیرد.
• در آخرین مرحله، رول بسته‌بندی شده و به انبار یا خارج از کارخانه منتقل می‌گردد.

خرید ورق سیاه از آهن شهر پاسارگاد:
هنگامی که قصد خرید ورق سیاه را دارید، ابتدا باید ضخامت، وزن، ابعاد و نوع آلیاژ ورق را با توجه به نوع پروژه خود انتخاب کرده و سپس اقدامات لازم برای خرید آن را به عمل بیاورید. قیمت سایزها و کارخانه‌های مختلف تولید کننده این ورق به صورت روزانه در سایت آهن شهر پاسارگاد به روزرسانی شده و شما می‌توانید به صورت لحظه‌ای قیمت این محصول را مشاهده نمایید و پس از بررسی تمام جوانب، برای خرید ورق سیاه و یا دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان آهن شهر پاسارگاد تماس حاصل فرمایید.
آهن شهر پاسارگاد در کنار شماست برای خرید حرفه ای

درخواست خرید

تماس با 49986000-021

صدور پیش فاکتور

در کمتر از 28 دقیقه

نحوه تسویه

به صورت نقدی و اعتباری

کنترل کیفیت

و بازرسی توسط کارشناسان

بارگیری و حمل

و ارسال به مقصد

تسویه نهایی

باقی مانده پرداختی

همکاری با بزرگان صنعت

پرسش و پاسخ

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

جهت توسعه این صفحه ستاره هدیه دهید
3/5