قیمت ورق ضدسایش

اطلاع از فروش های ویژه

لطفا شماره موبایل خود را جهت ثبت در سامانه فروش وارد نمایید

ثبت در خواست (2)

یکی از خصوصیات مهمی که صفحات فولادی مورد استفاده در صنایع مختلف باید داشته باشند، مقاومت در برابر ساییدگی است. به همین دلیل این فولادها را با استفاده از نوعی پوشش مقاوم می‌کنند. فولاد در برابر عوامل محیطی بسیار مقاوم است اما برای برخی کاربردها نیاز است که از فولادی با مقاومت بالاتر از حد معمول استفاده کنیم. ورق ضد سایش یا CK45 یک نوع ورق آلیاژی است که در ساختار خود 45 درصد کربن دارد. این ورق از فولاد مقاوم به سایش و خوردگی تولید می‌شود. عامل مخرب سایش به ‌مرور زمان طول عمر و کارایی فولاد را کاهش داده و به دلیل احتمال شکستگی می‌تواند خساراتی را ایجاد نماید، اما در صورت استفاده از ورق ضد سایش (ورق هاردوکس)، میزان سختی و ضربه ‌پذیری افزایش‌ یافته و دوام بالاتری خواهد داشت.
ورق ضد سایش در3 نوعCK45 ، CK60 و CK70 تولید می‌شود. این ورق در ساخت قطعات خودرو، صنایع حفاری و غلتک‌های صنعتی به کار می‌رود. ورق‌های آلیاژی CK45 در شیت‌های 2 در 6 متر و ضخامت‌های 2 تا 80 میلیمتر در بازار عرضه می‌شوند. از کارخانه‌های تولید کننده ورق ضد سایش می‌توان به فولاد مبارکه اصفهان، فولاد آلیاژ ایران، مجتمع فولاد اسفراین و فولاد اکسین اهواز اشاره کرد. این نوع ورق از کشورهای کره جنوبی، آلمان، روسیه و اکراین نیز وارد بازار ایران می‌شود.

قیمت ورق ضد سایش:
درصد عناصر تشکیل‌دهنده در ضخامت‌های مختلف این ورق، متفاوت است و قیمت ورق ضد سایش بر اساس ضخامت آن تعیین می‌شود. لازم به ذکر است که برند تولیدی نیز در قیمت این محصول تاثیرگذار است و ورق‌هایی از یک برند بر اساس میزان ضخامت و وزن، قیمت‌های متفاوتی دارند. در صورتی که می‌خواهید از قیمت روز ورق ضد سایش در ابعاد مختلف اطلاع پیدا کنید، می‌توانید به وب سایت معتبر آهن شهر پاسارگاد مراجعه کنید. این مجموعه انواع ورق ضد سایش را در شیت‌ها و ضخامت‌های متنوع عرضه می‌کند. پیش از خرید این محصول توجه داشته باشید که هرچه ضخامت آن بالاتر باشد، وزن ورق نیز بالاتر رفته و در نتیجه قیمت آن افزایش می‌یابد.

تولید ورق ضد سایش:
فولاد ضد سایش از کربن، سنگ آهن و سایر عناصر آلیاژی تولید می‌شود. سنگ آهن در یک کوره با حرارت بالا ذوب شده و مواد نامطلوب موجود در سنگ معدن حذف می‌شوند. سپس کربن، عناصر ضد اکسیداسیون و سایر عناصر آلیاژی مانند منگنز، نیکل، کروم و بور با نسبت‌های مختلفی به فولاد اضافه می‌شوند. این عناصر در تولید ورق آلیاژی نیز به کار می‌روند. پس از این مرحله نوبت به عملیات نورد می‌رسد. غلتک‌های مختلف دستگاه نورد محصول را تغییر شکل داده و به ضخامت دلخواه می‌رسانند. پس از اتمام تغییر فرم، محصول نهایی به وسیله دستگاه‌‌های برش در طول مورد نظر برش داده شده و بعد از عملیات کنترل و تکمیلی، بسته‌ بندی شده و به انبار محصول منتقل می‌شود.

انواع ورق های ضد سایش:
• ورق ضد سایش هاردوکس (Hardox)
این ورق در سختی‌های ۴۰۰، ۴۵۰، ۵۰۰، ۵۵۰ و ۶۰۰ برینل یا بالاتر عرضه می‌شود. ورق‌های هاردوکس با سختی ۴۵۰ و ۵۰۰ بیشتر در صنایع داخلی به کار می‌روند. درصد کربن در این آلیاژ بالاست. همان‌طور که می‌دانید با افزایش کربن، سختی افزایش و استحکام کاهش می‌یابد. این نوع ورق در تماس با مواد ساینده بسیار مقاوم است اما برای ساخت تیر ستون و پل‌ها مناسب نیست.
• ورق ضد سایش دورستات (Durostat)
تولید این نوع ورق‌ها در گریدهای ۴۰۰ الی ۶۰۰ برینل صورت می‌گیرد. این ورق قابلیت ماشین کاری و جوشکاری خوبی داشته و بیشتر در صنایع معدن، فولاد سازی، تولید سیمان، ادوات کشاورزی، لای روب‌ها و ... به کار می‌رود.
• ورق ضد سایش دیلیدور (Dillidur)
این ورق‌ها در سه دسته V، L و C قرار گرفته و علاوه بر سختی بسیار بالا، چقرمگی مناسبی از خود نشان می‌دهند. ورق دیلیدور V، درصد کربن کمتری داشته و چقرمگی آن با افزایش درصد کربن کاهش می‌یابد. ورق دیلیدور L به دلیل داشتن ساختار خاص، چقرمگی کمتری دارد. دیلیدور C به علت درصد کربن بیشتر دارای کمترین میزان چقرمگی است.
• ورق ضد سایش ولدوکس (Weldox)
این فولاد با داشتن عناصر آلیاژی کمتر، استحکام بالایی دارد. همین ویژگی باعث شده تا در صنعت عمران یا خودرو کاربرد زیادی داشته باشد. گریدهای مختلف ورق ولدوکس از ۷۰۰ تا 1300 و ضخامت آن بین 4 تا 1400 میلی‌متر متغیر است. از خواص مهم دیگر ورق ولدوکس، جوش پذیری مناسب آن است.
• ورق ضد سایش کرسابرو (Creusabro) جوش پذیری عالی، چقرمگی بالا و شکل پذیری مناسب از اصلی‌ترین ویژگی‌های این نوع ورق ضد سایش است. عناصر آلیاژی این ورق شامل کروم، مولیبدن و تیتانیوم بوده و خواص ضد سایشی آن ۵۰ درصد بیشتر از فولادهای معمولی است. ورق ضد سایش کرسابرو در صنایع معدن، سیمان و فولادسازی بیشترین کاربرد را دارد.
• ورق ضد سایش راک استار (RockStar)
ورق ضد سایش راک استار، ویژگی‌های منحصر به فردی از جمله سختی، شکل پذیری و چقرمگی دارد. این ورق ضد سایش با درصد کربن کم ساخته شده و جوش پذیری مناسبی دارد. این ورق ها اغلب در ضخامت‌های ۶ تا ۷۵ میلی‌متر عرضه می‌شوند و مهمترین گرید آن‌ها 400 است.

خرید ورق ضد سایش هاردوکس:
آهن شهر پاسارگارد یکی از بزرگترین تامین‌کنندگان ورق ضد سایش در ایران است که این محصول را در برندهای مختلفی عرضه می‌کند. توجه نمایید که خرید روز ورق ضد سایش تنها با قیمت روز کالا امکان‌پذیر است. هنگام خرید این مقاطع می‌توانید مشخصات فنی ورق ضد سایش را از کارشناسان آهن شهر درخواست کرده یا به صفحه اطلاعات محصول مراجعه کنید.
آهن شهر پاسارگاد در کنار شماست برای خرید حرفه ای

درخواست خرید

تماس با 49986000-021

صدور پیش فاکتور

در کمتر از 28 دقیقه

نحوه تسویه

به صورت نقدی و اعتباری

کنترل کیفیت

و بازرسی توسط کارشناسان

بارگیری و حمل

و ارسال به مقصد

تسویه نهایی

باقی مانده پرداختی

همکاری با بزرگان صنعت

پرسش و پاسخ

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

جهت توسعه این صفحه ستاره هدیه دهید
3/5