قیمت گابیون

اطلاع از فروش های ویژه

لطفا شماره موبایل خود را جهت ثبت در سامانه فروش وارد نمایید

ثبت در خواست (2)

گابیون کلمه‌ای ایتالیایی است و به جعبه یا قفس فلزی پر شده با مصالحی مانند سنگ و خاک گفته می‌شود. توری گابیون نوعی توری فلزی شبیه به توری مرغی بافته شده با مفتول است که سطحی شش ضلعی دارد. این چشمه‌های شش ضلعی از تابیدن سیم‌های مفتول به وجود آمده‌اند و از سقوط سنگ‌ها در هنگام پاره شدن توری جلوگیری می‌کنند. گابیون با نام‌های دیگری مانند توری سنگی، سیل بند، قفسی توری و گابیون بندی نیز شناخته می‌شود. مصرف عمده توری گابیون برای ساختمان، ساخت سازه‌های کنترل فرسایش و تثبیت شیب‌ها است.

قیمت فنس گابیون:
یکی از فاکتورهای مهم در خرید فنس گابیون توجه به قیمت آن است. فاکتورهای متعددی بر قیمت این محصول تاثیرگذارند. نوع چشمه (درزهای شش ضلعی در سطح گابیون) یکی از این موارد است. به طوری که هر چقدر اندازه چشمه‌ها کوچکتر باشد، به دلیل سیم بیشتر به کار رفته در ساخت، قیمت آن بالاتر خواهد بود. ضخامت مفتول یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین قیمت است. هر چقدر ضخامت مفتول بیشتر باشد، قیمت گابیون بیشتر افزایش می‌یابد. در این میان نباید از تاثیرگذاری ابعاد بر روی قیمت نهایی غافل شد. هر چقدر ابعاد مورد نیاز شما برای توری گابیون بیشتر باشد، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. جنس فنس‌ها نیز عامل دیگری است که قیمت این محصول را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به عنوان مثال توری پلاستیکی قیمت کمتری نسبت به گابیون گالوانیزه دارد.

قیمت توری گابیون:
قیمت توری سنگی یا همان توری گابیون، به ‌عوامل مختلفی بستگی دارد و به دلیل نوسانات بازار نمی‌توان قیمت ثابتی را برای آن در نظر گرفت. عواملی مانند انعطاف پذیری، مقاومت در برابر فشار و رطوبت روی قیمت انواع توری گابیون، تاثیر دارند.

لیست قیمت روز توری گابیون:
به دلیل کاربرد گابیون در صنایع مختلف، قیمت آن برای خریداران بسیار مهم است. بنابراین قبل از خرید باید لیست قیمت توری گابیون روز را به صورت دقیق چک کنید. برای این کار می‌توانید از جداول قیمتی سایت آهن شهر پاسارگاد استفاده نمایید.

قیمت گابیون امروز:
قیمت توری گابیون، به صورت روزانه در آهن شهر پاسارگاد به روز رسانی می‌شود. فاکتورهایی از جمله وزن، ابعاد، قیمت کالا در بازار جهانی و ... بر قیمت این محصول تاثیرگذارند.

انواع توری گابیون:
• توری گابیون سبدی
گابیون سبدی به شکل جعبه مکعبی است که می‌توان درون آن انواع مختلفی از سنگ و مصالح را قرار داد. این نوع گابیون بیشتر در راه سازی، جاده سازی و راه آهن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
• توری گابیون کیسه ای
ساخت گابیون کیسه ای اصول و قاعده خاصی ندارد و معمولا در شرایط اضطراری خود افراد می‌توانند با مقداری توری فلزی و قلوه سنگ آن را درست کنند. به همین دلیل این نوع گابیون دارای خلل و فرج زیادی بوده و کاملاً منعطف است. به عنوان مثال در روستاها و مناطق سیل خیز افراد محلی این نوع گابیون‌ها را درست می‌کنند.
• توری گابیون تشکی
گابیون تشکی معمولاً به شکل پله پله ساخته می‌شود تا از سرعت زیاد آب در درون جوی و آب راه‌ها و همچنین فرسایش کف جوی توسط جریان آب جلوگیری کند. به احتمال زیاد این گابیون را در درون جوی‌های آب یا درون آبشارها مشاهده کرده‌اید. تراکم مفتولی در این نوع توری سنگی بیشتر است.
• توری گابیون بی شکل
گابیون بی شکل برای نگهداری مصالح، سنگ و خاک در کناره جاده‌ها استفاده می‌شود.
• توری گابیون تزیینی
گابیون تزئینی همان طور که از نامش پیداست در زیبا سازی مناطق و بیشتر برای دکوراسیون خارجی استفاده می‌شود. با این نوع توری می‌توان انواع مختلفی از مجسمه‌های فلزی را درست کرد و در پارک یا محوطه‌های باز قرار داد. علاوه بر قلوه سنگ می‌توان داخل این فنس‌های توری را از گل و گیاه پر کرد و برای زیبایی در گوشه و کنار شهر استفاده کرد.
• توری گابیون پلاستیکی
این نوع از توری‌ها از جنس پلاستیک مقاوم و محکم ساخته می شوند. گابیون پلاستیکی در موارد عمرانی کاربرد داشته و برای صاف نمودن سطح خاک‌های سست و آرماتوربندی به کار می‌رود. گابیون پلاستیکی به دلیل قیمت مناسب و مقاومت بالا، محبوبیت زیادی میان خریداران دارد.

کاربردهای فنس گابیون:
فنس گابیون کاربردهای زیادی دارد که بیشترین مصرف آن برای زیبا سازی فضاهای مختلف مانند پارک و روف گاردن است. این توری با فشرده ‌سازی سنگ‌ها در کنار هم مانع نفوذ آب شده و می‌تواند در سد سازی به کار رود. همچنین شما می‌توانید برای حصارکشی باغ یا یک محوطه و پوشش کف آبراهه‌ها از فنس گابیون استفاده کنید. گابیون‌ها برای اهداف مختلفی در پروژه‌های مهندسی مورد استفاده قرار می‌گیرند. کاربردهای متداول گابیون‌ها به شرح زیر است:
• دیوار سبز و دیوار گابیونی
دیوار سبز پوششی گیاهی است که به صورت عمودی بر روی دیوار نصب شده و زیبایی محیط را افزایش می‌دهد. در کنار این دیوار سبز با استفاده از دیوار گابیونی پر شده با قلوه سنگ‌های سفید یا مشکی، می‌توانید جلوه و زیبایی فضا را دو چندان کنید.
• مبلمان شهری
توری‌های گابیون در مبلمان شهری به عنوان پایه‌های زیبا و مقاوم برای نیمکت‌های چوبی به کار می‌روند.
• ساخت پله
مطمئنا پله‌های گابیونی را در فضاهایی مانند پارک مشاهده کرده‌اید. برای ساخت کف این پله‌ها می‌توانید از سنگ و مصالح دیگر استفاده کنید.
• ساخت آبنما
ساخت دیواره آبنما یکی دیگر از کاربردهای گابیون می‌باشد. برای زیبایی بیشتر می‌توانید از قلوه سنگ‌های سفید، مشکی و یا رنگی با توجه به دکوراسیون خود استفاده کنید.
• محوطه سازی
بیشتر طراحان محوطه از گابیون برای زیبا سازی و طراحی محیط استفاده می‌کنند.
از دیگر کاربردهای گابیون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• به عنوان دیوار حائل یا سازه نگهدارنده و تکیه گاه برای سازه‌ای دیگر
• جلوگیری از ریزش و مهار سنگ، خاک و دیگر عوارض طبیعی مشرف به جاده، تپه و ...
• احداث شبکه‌های توری و فلزی برای جلوگیری از فرسایش و کنترل سرعت آب رودخانه‌ها، کانال‌های آبی، سدها، مخازن آب و سواحل دریاچه
• ساخت فونداسیون
• به عنوان عایق صوتی در ساختمان‌ها
• ساخت دیوار‌های موقت جهت جلوگیری از سیل
• کنترل و هدایت سیل در کنار سازه‌های ضعیف
• احداث موج‌شکن‌ها

نحوه استفاده از توری گابیون:
نحوه استفاده از توری گابیون دقیقا به نیاز شما بستگی دارد. مثلا اگر می‌خواهید باغ خود را فنس‌کشی کنید، باید از توری‌هایی با ارتفاع زیاد استفاده کنید. معمولا توری‌های گابیون تا حدود ۲ متر ارتفاع داشته و نیاز شما را برطرف می‌کنند. امروزه نما سازی با کمک توری گابیون بسیار رایج است. البته اجرای نمای گابیون پیچیدگی‌های زیادی دارد بنابراین باید یک تیم حرفه‌ای و کاربلد آن را برعهده گیرد. در برخی از مراکز تجاری مانند پاساژها به منظور جذب بیشتر مشتری از گابیون‌ها استفاده می‌شود. توری‌ گابیون در انواع مختلف و با توجه به نیاز مشتری تولید شده و به بازار عرضه می‌شود. شما می‌توانید بعد از مشخص شدن نوع گابیون مورد نیاز نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

مزایای گابیون:
• دوام و مقاومت
به دلیل اینکه گابیون‌ها ازمفتول‌های گالوانیزه تولید می‌شوند مقاومت بالایی در برابر باد، باران، نیروهای سیلابی، یخ و ... دارند.
• انعطاف پذیری
گابیون‌ها به دلیل انعطاف‌پذیری در مواردی که بنا روی زمین سست قرار داشته باشد و یا امواج موجب خرابی زیر بنا می‌شود، قادر هستند فشارها را تحمل کنند.
• کاهش هزینه‌ها
گابیون‌ها، از نظر مواد، مصالح و نصب مقرون به صرفه هستند.
• سازگار با محیط زیست
گابیون (gabion) به دلیل این که از مواد طبیعی مانند سنگ، چوب و … پر می‌شود کاملا با محیط زیست سازگار بوده و آسیبی به آن وارد نمی‌کند.

راهنمای خرید توری گابیون:
نکته مهم در خرید گابیون اطمینان حاصل کردن از کیفیت آن است. زیرا کیفیت به طور مستقیم بر طول عمر توری تاثیر می‌گذارد. یکی از مشخصات توری گابیون با کیفیت نوع متریال به کار رفته در آن است. بنابراین به این نکته توجه داشته باشید که توری از جنس فولاد درجه یک ساخته شده باشد. مورد دوم گالوانیزه بودن توری است. زیرا گابیون به طور مستقیم در محیط آزاد قرار داشته و عوامل مختلفی مانند رطوبت و باران بر آن تاثیر می‌‌گذارند. برخی اوقات نوع چشمه‌های گابیون نشان دهنده کیفیت آن هستند. به طوری که اگر همه چشمه‌ها یک شکل و هم اندازه باشند بدان معناست که فرایند بافت به بهترین شکل ممکن صورت گرفته است. به این نکته توجه نمایید در صورتی که قیمت گابیون بیش از حد ارزان باشد باید به کیفیت آن شک کنید. بنابراین بهتر است از مراکز معتبری مانند آهن شهر پاسارگاد این محصولات را خریداری کنید.
آهن شهر پاسارگاد در کنار شماست برای خرید حرفه ای

درخواست خرید

تماس با 49986000-021

صدور پیش فاکتور

در کمتر از 28 دقیقه

نحوه تسویه

به صورت نقدی و اعتباری

کنترل کیفیت

و بازرسی توسط کارشناسان

بارگیری و حمل

و ارسال به مقصد

تسویه نهایی

باقی مانده پرداختی

همکاری با بزرگان صنعت

پرسش و پاسخ

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

جهت توسعه این صفحه ستاره هدیه دهید
3/5