قیمت تیرآهن

اطلاع از فروش های ویژه

لطفا شماره موبایل خود را جهت ثبت در سامانه فروش وارد نمایید

ثبت در خواست (2)

تیرآهن یک نوع پروفیل با سطح مقطعی به شکل I و H است که آلیاژهای مختلف فولادی در ساخت آن به کار رفته‌اند. از تیر آهن به منظور تحمل و انتقال بارهای وارده به سازه‌ها در ساختمان سازی، طراحی ستون، خرپا و تیر استفاده می‌شود. این پروفیل دارای دو بخش به نام‌های بال و جان است. بخش اصلی و میانی تیرآهن را جان و به لبه‌ها و کناره‌های آن بال می‌گویند. استفاده زیاد از این محصول باعث شده، قیمت تیرآهن یکی از عوامل موثر در تعیین قیمت تمام شده ساختمان باشد.

قیمت تیرآهن:
تیرآهن یکی از مقاطع پر مصرف و ضروری برای احداث سازه، بناهای ساختمانی، سوله و ... است به طوری که این تجهیزات در کنار سایر مقاطع، شاکله اصلی هر ساختمان را تشکیل می‌دهند. به ‌همین دلیل، اطلاع از قیمت تیرآهن امروز برای خریداران اهمیت زیادی دارد. شما می‌توانید قبل از خرید، قیمت روز تیرآهن تمامی کارخانه‌ها و برندهای تولیدی معتبر کشور را در جداول قیمتی سایت آهن شهر پاسارگاد مشاهده کنید.

قیمت تیرآهن امروز:
قیمت تیرآهن، در سایزهای مختلف به صورت روزانه در وب سایت آهن شهر به روز رسانی می‌شود. ابعاد، سایز، نوسانات بازار، هزینه مواد اولیه و ... از فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت تیر آهن هستند.

عوامل موثر بر قیمت تیرآهن:
عوامل مختلفی تعیین کننده قیمت تیرآهن هستند که برخی از آن‌ها را نمی‌توان پیش بینی کرد؛ ولی با شناخت عوامل قابل پیش‌ بینی تا حدودی می‌توان روند قیمت تیرآهن 16 و قیمت تیرآهن 14 و دیگر سایزهای این محصول را حدس زد. عواملی از قبیل زمان، میزان عرضه و تقاضا، هزینه حمل و نقل، شرایط سیاسی و اجتماعی، سایز و برند تیرآهن و ... بر قیمت این مقاطع تاثیرگذارند.

قیمت روز تیرآهن:
به طور کلی نمی‌توان قیمت روز تیرآهن را به صورت دقیق پیش بینی کرد. قیمت این محصول به صورت روزانه توسط کارخانه‌های مختلف اعلام شده و در جداول قیمتی که در سایت آهن شهر قرار دارد، به روز رسانی می‌شود. برخی مواقع قیمت تیرآهن بخاطر وقایع ناگهانی دچار نوسان‌های شدید می‌شود. این نوسانات، قیمت سایر مقاطع مانند قیمت میلگرد، پروفیل و ... را هم تحت تاثیر قرار می‌دهند.

قیمت تیرآهن 14:
تیرآهن 14 نوعی تیر سازه‌ای است که در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارتفاع این تیرآهن، 14 اینچ و عرض آن بر اساس باری که باید تحمل کند و طول دهانه‌ای که باید بپوشاند، تعیین می‌شود. تیرهای سایز 14 در ترکیب با سایر عناصر سازه‌ای برای ایجاد سازه‌های مقاوم و پایدار استفاده می‌شوند. قیمت تیرآهن 14، به دلیل سبک بودن نسبت به سایر سایزهای بالاتر این مقطع فولادی، کم‌تر است. برای مثال قیمت تیرآهن فایکو 14 نسبت به سایز 16 این برند کمتر خواهد بود.

قیمت شاخه آهن:
قیمت تیرآهن در بازار، معمولا به صورت شاخه‌ای محاسبه می‌شود. البته در صورت خرید حجم بالا، قیمت کیلویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت شاخه آهن، با توجه به وزن، کیفیت و استانداردهای تولید و کارخانه تولید کننده متفاوت است. قیمت شاخه تیرآهن می‌تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی باشد. یکی از این عوامل هزینه فولاد و سایر مواد مورد استفاده در فرآیند ساخت است. عوامل دیگری مانند دستمزد، مزایا و اتحادیه بر هزینه نیروی کار تأثیر می‌گذارند که این موضوع به نوبه خود قیمت نهایی محصول را تحت تاثیر قرار می‌دهد. سایر عوامل موثر بر قیمت هر شاخه تیرآهن شامل هزینه‌های حمل و نقل، مالیات و هزینه‌های سربار مانند اجاره، آب و برق می‌باشد.

قیمت انواع تیرآهن موجود در بازار:
قیمت انواع تیرآهن به برند تولید کننده، روش تولید و سایز آن بستگی دارد. مجموعه آهن شهر هر روز لیست قیمت تیرآهن تمامی کارخانه‌های تولیدی را به روز رسانی می‌کند. کاربران می‌توانند برای آگاهی از نوسان‌های قیمت تیرآهن 18 و سایر سایزها به سایت آهن شهر مراجعه کنند.

انواع تیرآهن:
• تیرآهن INP
تولید این نوع تیرآهن طبق استانداردهای کشور چین و روسیه صورت می‌گیرد. ارتفاع تیر آهنINP بین 80 تا 600 میلی‌متر است. این مقطع فولادی از نظر ظاهری به حرف I انگلیسی شباهت دارد و ضخامت بال آن با فاصله گرفتن از جان تیرآهن، کم می‌شود.
• تیرآهن IPE
طراحی این نوع تیرآهن بر اساس استاندارد ایران و اروپا انجام گرفته است. ارتفاع تیر آهن IPE بین 80 الی 600 میلی‌متر متغیر است و از لحاظ ظاهری شبیه به حرف I است. ضخامت بال‌های این تیرآهن ثابت بوده و برای ساخت ستون، خرپا، نعل درگاه، تیر در پوشش سقف و پل‌های لانه زنبوری به کار می‌رود.
• تیرآهن لانه زنبوری یا تیرآهن CPE
این تیرآهن به دلیل شکل ظاهری، به تیرآهن لانه زنبوری شهرت یافته است. تیرآهن CPE در طول جان خود، فضاهای تو خالی شبیه لانه زنبور دارد. استفاده از تیرآهن لانه زنبوری بدون باربند در مناطق زلزله خیز، توصیه نمی‌شود.

کاربردهای تیرآهن:
• ساخت اسکلت فلزی
در ساختمان سازی با توجه به نقشه ساختمان و محاسبات انجام شده توسط مهندسین به منظور مقاوم سازی سازه از تیرآهن استفاده می‌شود.
• کفی ستون
این مقاطع به عنوان صفحات کفی ستونی و صفحات فولادی با ضخامت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.
• ساخت ستون
‌ تیرآهن دارای بال پهن با مقطع مربعی شکل، گزینه مناسبی برای ساخت ستون در سازه‌های مختلف است.
• تیرهای اصلی یا شاه تیر
به قسمت‌های افقی یک سازه فولادی، تیر گفته می‌شود. یکی از کاربردهای تیرآهن در ساخت و ساز، استفاده از آن به عنوان تیر است. این نوع تیر که به آن تیر اصلی یا شاه تیر هم می‌گویند؛ با اتصال برشی یا ساده، به ستون‌ها وصل می‌شود.
• کاربرد تیرآهن در کلاف
تیر آهن در ساختمان سازی به عنوان تیر کلاف هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. تیر کلاف یک تیر افقی است که به صورت دو تیر عرضی در سقف به خرپا متصل شده و بار تیر اصلی را به ستون ساختمان، منتقل می‌نماید.
• پل ‌سازی
پل سازه‌ای است که از یک تیرآهن افقی تشکیل شده به طوری که دو انتهای آن به وسیله پایه‌هایی مقاوم سازی می‌شوند. این پایه‌ها به پل کمک می‌کنند تا وزن مصالح به کار رفته در آن و نیز وزن وسایل نقلیه‌ عبوری را تحمل کند.

مزایای استفاده از تیرآهن در ساختمان سازی:
• تولید تیرآهن‌ در کارخانجات فولادی به شیوه صنعتی صورت می‌گیرد در نتیجه احتمال خطای تولید در آن‌ها نزدیک به صفر است.
• به علت اجرا و نصب اسکلت فلزی با تیر آهن پیش ساخته، سرعت کار در ساختمان سازی تا چندین برابر افزایش می‌یابد.
• امکان توسعه در ساختمان‌های دارای اسکلت فلزی، پس از اتمام ساخت وجود دارد.
• در ساختمان‌های مرتفع استفاده از تیرآهن، ایمن و آسان است.
• این مقاطع در مقایسه با سازه‌های بتنی، فضای کمتری اشغال می‌کنند و به همین دلیل بسیار مقرون به صرفه هستند.
• افزایش کیفیت ساخت
• کاهش ضایعات در روند ساخت
• افزایش مقاومت ساختمان در برابر زلزله و عوامل طبیعی
• به دلیل کاهش فضای اشغال شده در ساختمان، فضای داخلی بیشتری برای استفاده ساکنان باقی می‌ماند.
• مقاومت تیرآهن در برابر رطوبت بالا است که همین امر طول عمر سازه را افزایش می‌دهد.

نحوه خرید تیرآهن:
در مورد خرید تیرآهن، نکات مختلفی وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها یافتن تامین کنندگان مطمئن و مقایسه قیمت‌های آن‌ها با یکدیگر است. توجه کنید که کمترین قیمت همیشه بهترین گزینه نبوده و کیفیت در اولویت است. با صرفه جویی در هزینه خرید تیرآهن فولادی می‌توانید به صورت عمده آن را تهیه نمایید. بنابراین اگر پروژه بزرگی دارید به شما پیشنهاد می‌‌کنیم که خرید خود را به صورت عمده انجام دهید. آهن شهر پاسارگاد انواع تیر آهن فولادی را با قیمت مناسب به سراسر کشور عرضه می‌کند. شما برای مشاوره رایگان قبل از خرید و کسب اطلاعات در مورد قیمت‌ها و جزئیات محصول می‌توانید با کارشناسان فروش این مجموعه تماس حاصل فرمایید.
آهن شهر پاسارگاد در کنار شماست برای خرید حرفه ای

درخواست خرید

تماس با 49986000-021

صدور پیش فاکتور

در کمتر از 28 دقیقه

نحوه تسویه

به صورت نقدی و اعتباری

کنترل کیفیت

و بازرسی توسط کارشناسان

بارگیری و حمل

و ارسال به مقصد

تسویه نهایی

باقی مانده پرداختی

همکاری با بزرگان صنعت

پرسش و پاسخ

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

جهت توسعه این صفحه ستاره هدیه دهید
3/5