لوله سایز درشت و اسپیرال

اطلاع از فروش های ویژه

لطفا شماره موبایل خود را جهت ثبت در سامانه فروش وارد نمایید

ثبت در خواست (2)

روش‌های مختلفی برای تولید لوله‌ها وجود دارد که یکی از آن‌ها روش اسپیرال بوده و لوله‌ای که به این روش تولید می‌شود، لوله اسپیرال نام دارد. این لوله به صورت مارپیچ و در ضخامت‌های مختلفی تولید شده و کیفیت بیشتری نسبت به لوله درز جوش مستقیم دارد. در مقایسه با لوله درز جوش مستقیم حدود 2.5 برابر مقاوم‌تر است. نوع جوش این لوله در میزان استحکام فشار وارده به دیواره لوله بسیار اهمیت دارد. لوله اسپیرال به روش نورد گرم ساخته شده و از روی شکل ظاهری، به دلیل جوشکاری چرخشی، می‌توان آن را تشخیص داد.

قیمت لوله اسپیرال:
لوله اسپیرال به دلیل نوع جوش مارپیچی‌اش، استحکام بالاتری نسبت به لوله‌های جوش مستقیم دارد. این لوله کاربرد زیادی در مناطق با احتمال آسیب بالا دارد، پس آگاهی از نحوه تعیین قیمت برای خریداران بسیار مهم است. قیمت لوله اسپیرال به عوامل مختلفی مثل: جنس، وزن، نوع فولاد و برند تولید کننده وابسته است. لوله اسپیرال به دلیل پایین بودن هزینه تولید، قیمت مناسبی دارد. از این‌ رو به صورت گسترده در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. لوله اسپیرال علاوه بر به ‌صرفه بودن از نظر اقتصادی، به خاطر خواص مکانیکی عالی و یکنواختی در طول، با استقبال بالای مصرف‌کنندگان رو به رو شده است و قیمت روزانه آن در سایت آهن شهر پاسارگاد، ارائه می‌شود.

روش تولید لوله اسپیرال:
در فرآیند تولید، ابتدا ورق‌های فولادی از غلتک‌هایی عبور داده شده و به شکل لوله در می‌آیند به طوری که در این روش قطر لوله با توجه به درخواست مشتری قابل تغییر خواهد بود، که این ویژگی یکی از مزیت‌های لوله اسپیرال است. لوله‌های اسپیرال به دو روش تک مرحله‌ای و دو مرحله‌ای تولید می‌شوند.
• لوله اسپیرال تک مرحله ای
در مرحله اول ورق‌ها را آماده کرده و سپس لبه ورق‌ها را به یکدیگر جوش می‌دهند. برای جوشکاری درز اسپیرال، ابتدا درز داخلی و سپس درز بیرونی توسط دستگاه جوش زیر پودری جوش داده می‌شود. پس از جوشکاری درز، لوله در طول مورد نظر برش خورده و به مراحل بعدی منتقل می‌شود. در این روش سرعت جوشکاری زیر پودری تعیین کننده سرعت تولید محصول است. سرعت جوشکاری زیر پودری در حدود ۱ الی ۲٫۵ متر در دقیقه بوده و گاهی تا ۳ متر در دقیقه هم خواهد بود. از آنجا که سرعت جوشکاری زیر پودری محدود است، بنابراین تولید لوله اسپیرال در این روش کندتر از روش‌های دیگر است. در اسپیرال تک مرحله ای پس از شکل دهی ورق به وسیله ماشین فرمینگ، در ابتدا درز داخلی و سپس درز خارجی لوله با جوشکاری زیر پودری جوش داده شده و در نهایت لوله را در ابعاد مورد نظر برش می‌دهند.
• لوله اسپیرال دو مرحله ای
تفاوت این روش با روش تک مرحله‌ای این است که از جوشکاری قوسی با گاز محافظ (GMAW) برای بستن درز لوله استفاده می‌شود. در مراحل بعدی، درز از داخل و خارج به وسیله جوش زیر پودری جوش می‌خورد. یکی از مزایای روش دو مرحله‌ای این است که بین مرحله اول و جوشکاری نهایی فاصله وجود دارد و راندمان تولید به دلیل شکل دهی سریع، بالاتر است. همچنین سرعت این دستگاه با سیستم گاز محافظ گاز کربنیک در حدود ۱۲ متر در دقیقه است. به طور کلی از اسپیرال تک مرحله ای بیشتر برای ساخت لوله‌های انتقال آب و از اسپیرال دو مرحله ای بیشتر برای ساخت لوله‌های انتقال نفت و گاز استفاده می‌شود.

کاربرد لوله اسپیرال:
این لوله‌ها که با نام لوله سایز درشت نیز شناخته می‌شوند، در گذشته معمولا در صنعت نفت و گاز به کار می‌رفتند، اما امروزه از این لوله‌ها برای انتقال آب و گاز به شهرهای مختلف کشور نیز استفاده می‌شود. برای سیستم‌های گرمایشی ساختمان‌های بزرگ مانند: بیمارستان‌ها، انبارها، ساختمان‌های اداری، مراکز عمومی و همچنین در مراکز بزرگ از این لوله‌ها استفاده می‌شود. این لوله‌ها به دلیل استحکام بالا در لایه روبی پل و سازه‌های فلزی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

روش فرم دهی اسپيرال:
در تولید لوله به روش فرم دهی اسپیرال، ابتدا ورق فولادی از غلتک‌هایی که درز حلزونی شکل دارند (به اصطلاح اسپیرال) عبور کرده و به شکل لوله در می‌آید. در لوله درز مستقیم، قطر لوله وابسته به پهنای ورق است، اما در روش اسپیرال می‌توان قطر لوله را با تغییر زاویه اولیه ورق، تغییر داد. در واقع به جای تعویض کل قالب‌های خط تولید، با تغییر زاویه تغذیه ورق، قطرهای مختلف ساخته می‌شوند. ضمن اینکه روش اسپیرال هزینه کمتری نسبت به روش درز مستقیم دارد.

انواع لوله اسپیرال از لحاظ کیفیت:
• واجد شرایط: لوله‌های اسپیرال واجد شرایط، کیفیت بالایی داشته و به سطح خوبی از استانداردهای موجود دست یافته‌اند.
• ترمیم شده: لوله‌های اسپیرال ترمیم شده مطابق با استانداردهای موجود نیستند اما قابلیت تعمیر دارند.
• غیر قابل استفاده: لوله‌های اسپیرال غیر قابل استفاده کیفیت مناسبی ندارند، تا جایی که حتی پس از تعمیرات هم به سطح استاندارد نمی‌رسند. این نوع لوله‌ها از لحاظ ظاهری نیز قابل قبول نیستند.

مزایای لوله اسپیرال:
یکی از مزایای لوله‌های اسپیرال این است که هیچ محدودیتی برای طولشان وجود ندارد. همچنین این لوله‌ها به دلیل خواص مکانیکی، قدرت و استحکام بالایی دارند. از دیگر ویژگی‌های این لوله‌ها، مقاومت بالا در مقابل شکستگی، ترک خوردگی، قدرت شکل‌گیری و فرم پذیری بالا می‌باشد. به همین علت در صورتی که هنگام نصب نیاز به خم‌کاری لوله‌ها دارید، بهتر است که از لوله‌های اسپیرال استفاده کنید. خرید لوله‌های اسپیرال نسبت به سایر لوله‌ها از لحاظ اقتصادی برای خریداران مقرون به صرفه خواهد بود.
در صورتی که قصد تولید این نوع لوله‌ها را دارید، بهتر است بدانید که هزینه تولید آن‌ها نسبت به سایر لوله‌ها پایین‌تر است، زیرا برای ساخت لوله‌های اسپیرال به تجهیزات سنگین و گران قیمت نیازی نیست. همچنین این لوله‌ها را می‌توان تا قطر 120 اینچ تولید کرد. نکته دیگری که باید به آن توجه کرد، منعطف بودن فرایند ساخت لوله‌های اسپیرال است. هنگام تولید این لوله‌ها می‌توانید از ورق‌های فولادی یکسان، لوله‌هایی با قطرهای مختلف یا از ورق‌های فولادی مختلف، لوله‌هایی کاملا یکسان تولید کنید. نکته دیگری که باید در خصوص لوله‌های اسپیرال بدانید، این است که در صورت آسیب دیدگی این لوله‌ها، احتمال افزایش سطح آسیب دیده کمتر از سایر لوله‌هاست و به همین دلیل ترکیدن لوله‌های اسپیرال به کمترین حالت می‌رسد.
برخی دیگر از مزایای لوله‌های اسپیرال به شرح زیر هستند:
• افت فشار کمتر
• نشت هوای کم
• راندمان انرژی بالا
• سهولت در نصب و راه اندازی لوله‌های اسپیرال
• هزینه نصب مقرون به صرفه‌تر در مقایسه با سایر لوله‌ها
• زمان تولید و تحویل کوتاه‌تر در مقایسه با انواع دیگر لوله‌های فولادی

خرید لوله اسپیرال:
به دلیل گستردگی استفاده از این محصولات در صنایع مختلف، اطلاع از قیمت روز لوله اسپیرال برای فعالان و صنعتگران این حوزه بسیار مهم است. آهن شهر پاسارگارد یکی از مراکز معتبر در زمینه عرضه لوله‌های اسپیرال در کشور است. که لیست قیمت کارخانه‌های تولید کننده این محصول را به صورت روزانه در اختیار کاربران قرار می‌دهد. شما برای خرید لوله سایز درشت (اسپیرال) می‌توانید با کارشناسان آهن شهر پاسارگاد تماس حاصل فرمایید.
آهن شهر پاسارگاد در کنار شماست برای خرید حرفه ای

درخواست خرید

تماس با 49986000-021

صدور پیش فاکتور

در کمتر از 28 دقیقه

نحوه تسویه

به صورت نقدی و اعتباری

کنترل کیفیت

و بازرسی توسط کارشناسان

بارگیری و حمل

و ارسال به مقصد

تسویه نهایی

باقی مانده پرداختی

همکاری با بزرگان صنعت

پرسش و پاسخ

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

جهت توسعه این صفحه ستاره هدیه دهید
3/5