قیمت سپری

اطلاع از فروش های ویژه

لطفا شماره موبایل خود را جهت ثبت در سامانه فروش وارد نمایید

ثبت در خواست (2)

سپری یا پروفیل T، بال و جان باریک و بلندی دارد و یکی از مقاطع پرکاربرد در ساختمان سازی و صنایع مختلف است. این محصول در دو نوع فابریک و پرسی تولید می‌شود؛ در برخی مواقع می‌توان تیرآهن را از وسط به صورت طولی برش داد و سپری تولید کرد. در صورت استفاده از این مقاطع در اتصالاتی که نیازمند ضخامت بالا هست، تیرآهن‌های سنگین و هاش را برش می‌دهند.

قیمت سپری:
قیمت روز سپری در جداول آهن شهر پاسارگاد قابل مشاهده است. قیمت لحظه‌ ای سپری مانند سایر مقاطع فولادی قابل پیش بینی نبوده و عوامل مختلفی بر آن تاثیرگذارند. قبل از خرید این محصول حتما از قیمت آن مطلع شوید.

انواع سپری:
• سپری آلومینیومی
سپری‌های آلومینیومی، به دلیل استحکام مناسب و نظافت آسان در طراحی فروشگاه‌ها، معماری مدرن، موارد روکاری، سقف‌های کاذب، حمام‌ و آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. این سپری در دو حالت لبه تیز و لبه گرد، به دو روش فابریک و پرسی تولید می‌شود که نوع پرسی کیفیت کمتری دارد. سپری آلومینیومی به دلیل وزن سبک و مقاومت خوب کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارد. البته توجه نمایید که آلومینیوم به اندازه فولاد قوی نیست اما مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد؛ زیرا وقتی در معرض هوا قرار می‌گیرد یک پوشش محافظ روی آن ایجاد می‌شود که از زنگ زدگی لایه زیرین جلوگیری می‌کند. اگر در مکانی ‌می‌خواهید گرما و الکتریسیته را هدایت کنید، سپری آلومینیو‌می ‌بهترین گزینه است. قیمت سپری آلومینیومی نسبت به فولاد ضد زنگ کمتر است و قابلیت بازیافت دارد. یکی از دلایل استفاده از آلومینیوم برای ساخت مقاطع T شکل، به خاطر راحتی ماشین‌کاری و چکش‌خوار بودن آن است. به طور کلی اگر به دنبال هزینه کمتر، وزن سبک‌تر، مقاومت در برابر خوردگی و سهولت ماشین کاری هستید، بهتر است سپری آلومینیومی را در اولویت قرار دهید.
• سپری آهنی
1. آهنی فابریک
پروفیل سپری آهنی فابریک، شبیه حرف T انگلیسی بوده که پس از طی مراحل نورد به سپری تبدیل می‌شود. ابعاد، عرض، وزن و ضخامت بال و جان محصول تولید شده، طبق استاندارد آلمان یا همان جدول اشتال است.
2. آهنی نوردی
پروفیل سپری آهنی نوردی، شکلی هندسی داشته و وزن آن نسبت به آهنی فابریک، کمتر است .از این پروفیل مواقعی استفاده می‌شود که ابعاد، اولویت و اهمیت بیشتری داشته باشد.
• سپری فولادی
فولاد ضد زنگ مانند فولاد نرم از آهن و کربن تولید ‌می‌شود و برای بهبود کیفیت از کروم در ساختار آن استفاده ‌می‌کنند. این نوع سپری یک مقطع فولادی بسیار قوی دربرابر خوردگی است، اما در مقایسه با فولاد نرم یا آلومینیوم شکننده‌تر است. سپری فولادی غیر مغناطیسی بوده و رسانایی الکتریکی ضعیفی دارد که با توجه به نوع کاربری، می‌تواند یک مزیت عالی به شمار ‌رود. همچنین جوش دادن این نوع مقطع T شکل بسیار راحت است؛ اما به دلیل شکننده بودن، ماشین‌کاری آن سخت‌ است. در صورتی که کار شما به استحکام بالا، مقاومت در برابر خوردگی و جوش‌کاری نیاز دارد، می‌توانید این نوع سپری را تهیه نمایید.
• سپری برنجی
اگر ظاهر کار برای شما بسیار مهم است، می‌توانید سپری برنجی را انتخاب کنید؛ زیرا علاوه بر مقاومت بالا در برابر خوردگی، رنگ طلایی زیبایی دارد. همچنین ماشین‌کاری و لحیم‌کاری آن در مقایسه با فولاد ضد زنگ آسان‌تر است؛ اما جوش‌کاری آن توصیه نمی‌شود. این سپری ارزان‌تر از فولاد ضد زنگ بوده و استحکام آن قابل مقایسه با فولاد ضد زنگ است. اگر دغدغه شما در عین زیبایی ظاهری، استحکام و مقاومت بالا در برابر خوردگی است، می‎‌توانید این نوع سپری را خریداری کنید.
• شکل ظاهری مقطع
3. سپری با اضلاع متساوی که عرض و ارتفاع آن‌ها برابر است.
4. سپری با اضلاع نا متساوی که در آن‌ها ارتفاع، نصف عرض است.
5. سپری با ارتفاع زیاد
• پروفیل 507 یا سپری 507
پروفیل 507 که به پروفیل سپری نیز معروف است یک مقطع مربعی از جنس فولاد ST37 با ضخامت 2 میلی‌متر است که در ساخت درب و پنجره به کار می‌رود. محصول با ورق سیاه تولید می‌شود، بنابراین تغییرات قیمت ورق ST37 بر قیمت این مقطع اثرگذار است.

تولید سپری:
• نورد گرم
در این روش، شمش‌های آهن با سطح مقطع بیشتر از 230 متر مربع، درون کوره با حرارت بالا قرار می‌گیرند. سپس شمش‌های گداخته از میان قالب‌های اولیه عبور داده می‌شود. این اولین نوردی است که بر روی شمش‌ها صورت می‌گیرد. این نورد چندین مرحله تکرار می‌شود تا فرم نهایی سپری شکل بگیرد. در نهایت بعد از خنک سازی محصول را به واحد بسته‌بندی و کنترل کیفی منتقل می‌کنند.
• روش نورد سرد
در نورد سرد از روش پرس کردن استفاده می‌شود. یعنی با استفاده از قالب‌های پرسی، پروفیل شکل‌‌دهی می‌شود. همان‌طور که گفتیم با برش یک تیرآهن معمولی یا بال پهن نیز می‌توان به دو پروفیل پرسی دست پیدا کرد. این عملیات بیشتر به وسیله برش هوا (گاز استیلن) انجام می‌شود. بعد از برش‌کاری، لبه بریده ‌شده در دو نیمه سنگ‌زنی می‌شود. پروفیل‌های سپری از جنس آلومینیوم، مس و برنج، با روش اکستروژن تولید می‌شوند. در این فرآیند، ماده اولیه در ترکیب با مواد افزودنی ذوب شده و سپس در قالب اکستروژن که سطح مقطع T شکل دارد، ریخته می‌شود. در نتیجه، یک پروفیل با سطح مقطع T تولید می‌شود که برای خنک سازی از حمام آب عبور داده می‌شود.

تفاوت سپری و نبشی:
سپری و نبشی از مقاطع مهمی هستند که در حوزه ساخت و ساز به کار می‌روند. اولین تفاوت مربوط به شکل مقطع آن‌هاست. سپری مقطعی شبیه به T دارد، اما نبشی شبیه به L است. علاوه بر این معمولاً ارتفاع بال‌های سپری در مقایسه با نبشی بیشتر است. البته این موضوع همیشه ثابت نبوده و با توجه به درخواست مشتری می‌تواند تغییر کند. تفاوت دیگر مربوط به خمش پذیری این دو مقطع است به طوری که مقطع T شکل نسبت به مقطع L شکل خمش‌پذیری کمتری دارد. این دو مقطع از نظر ابعاد هم با یکدیگر متفاوتند، به طوری که مقطع سپری همواره متناسب با استانداردهای موجود بوده و ابعاد مشخصی دارد، اما بال‌های نبشی ‌می‌توانند مساوی یا نامساوی باشند. از نبشی در مواردی که به اتصال یک طرف نیاز باشد، استفاده ‌می‌شود در صورتی که در مقطع T شکل اینطور نیست.

کاربرد سپری:
• اتصال پل‌ها به ستون‌ها
• ستون و خرپا
• ساخت انواع درب و پنجره
• استحکام اسکلت گلخانه
• ساخت سقف‌های شیشه‌ای و سازه‌های فلزی
• به عنوان قطعه در سقف‌های کاذب
• نماکاری خشک یا خشکه ‌چینی
• مهارکننده در ساختمان‌ها
• صنعت سد سازی
• گاردریل‌ها (کنار اتوبان، کنار پل و ...)
• سقف‌های نورگذر
• زیرسازی‌های فلزی
• کلاف‌بندی دیوارهای بنایی (وال پست)

ابعاد استاندارد سپری:
تولید سپری‌ها در ضخامت‌های بین 0.9 تا 2.5 صورت می‌گیرد که سایز 2 آن بیشتر از انواع دیگر در صنعت کاربرد دارد. اندازه‌گیری سپری‌ها بر اساس سطح مقطع آن‌ها که بر حسب واحد میلی‌متر است، صورت می‌گیرد. در اغلب موارد مقطع سپری با دیواره آن یک اندازه است اما معمولا از سطح مقطع برای نام‌گذاری استفاده می‌کنند. برای مثال سپری با سطح مقطع 100 میلی‌متر با نام سپری نمره 10 شناخته می‌شود. از نظر طول سپری‌های استاندارد با طول 6 تا 12 متر تولید می‌شوند که بر حسب نیاز می‌توان طول آن را برش داد.

نحوه خرید سپری از آهن شهر پاسارگاد:
برای خرید سپری می‌توانید با کارشناسان آهن شهر تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما با ارائه قیمت روز محصول و پاسخگویی به سوالاتتان، شما را در خرید بهتر یاری می‌کنند.
آهن شهر پاسارگاد در کنار شماست برای خرید حرفه ای

درخواست خرید

تماس با 49986000-021

صدور پیش فاکتور

در کمتر از 28 دقیقه

نحوه تسویه

به صورت نقدی و اعتباری

کنترل کیفیت

و بازرسی توسط کارشناسان

بارگیری و حمل

و ارسال به مقصد

تسویه نهایی

باقی مانده پرداختی

همکاری با بزرگان صنعت

پرسش و پاسخ

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

جهت توسعه این صفحه ستاره هدیه دهید
3/5