قیمت پروفیل گالوانیزه

اطلاع از فروش های ویژه

لطفا شماره موبایل خود را جهت ثبت در سامانه فروش وارد نمایید

ثبت در خواست (2)

پروفیل‌ها محصولاتی فولادی هستند که در صنعت ساختمان ‌سازی کاربرد دارند. مشخصاتی مانند کشش، شکل‌پذیری و مقاومت در برابر فشار و ضربه باعث برتری آن نسبت به سایر مصالح ساختمانی می‌شود. نام دیگر پروفیل، قوطی است. برای افزایش کارایی و مقاومت این تجهیزات، آن‌ها را گالوانیزه می‌کنند. در این فرآیند پروفیل‌ها بعد از ساخت، درون حمام‌های گرم یا سرد گالوانیزاسیون قرار می‌گیرند تا یک لایه روکش روی، روی آن‌ها تشکیل شود. در روش گالوانیزاسیون گرم ضخامت روکش روی، بسیار بیشتر است وکاربرد زیادی در محیط‌های مرطوب دارد. از پروفیل گالوانیزه برای مقاوم ‌سازی و تقویت قاب‌های درب و پنجره استفاده می‌شود تا از تغییر فرم قاب آن‌ها در برابر فشار جلوگیری شود. البته مقاوم‌سازی درب و پنجره تمام کاربرد این پروفیل‌ها نیست. این مقاطع در حمل و نقل عمومی، ایستگاه‌های اتوبوس، فرودگاه، سیستم‌های آب آشامیدنی، کارگاه، ساختمان، گلخانه، خطوط انتقال ارتباطات، بزرگراه و ... به کار می‌روند. محصولات گالوانیزه، یکی از با دوام ترین و اقتصادی ترین محصولات مورد استفاده در فضاهای باز، هستند.

قیمت پروفیل گالوانیزه:
در جداول آهن شهر پاسارگاد می‌توانید قیمت پروفیل گالوانیزه در ضخامت و سایزهای مختلف را مشاهده کنید. قوطی گالوانیزه در سایز و طول‌های خاص عرضه می‌شود. قیمت روز پروفیل گالوانیزه به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. به همین دلیل نمی‌توان قیمت ثابتی برای آن در نظر گرفت. قبل از خرید قوطی گالوانیزه می‌توانید برای استعلام قیمت با کارشناسان آهن شهر تماس حاصل نمایید.

انواع پروفیل گالوانیزه:
این پروفیل‌ها می‌توانند سبک، سنگین، صنعتی یا کشاورزی باشند که هر کدام ابعاد، وزن و ضخامت‌های متفاوتی دارند. پروفیل گالوانیزه در شکل‌های مربعی و مستطیلی عرضه می‌شود. قطر قوطی‌های مربعی از ۱ تا ۴ میلی‌متر متغیر است، در حالی که قوطی‌های مستطیلی قطری بین ۱ تا ۳ میلی‌متر دارند. انواع پروفیل، کاربردهای گوناگونی در صنعت ساخت ‌و ‌ساز دارند. مثلا پروفیل U گالوانیزه با ضخامت ۱ تا ۲ میلی‌متر برای ساخت سقف سوله‌ها و ضخامت‌های ۳ میلی‌متر برای ساخت ستون کاربرد دارند.

فرآیند تولید قوطی گالوانیزه:
• پروفیل گالوانیزه گرم یا حرارتی
در گالوانیزاسیون گرم یا حرارتی، فلزات در وان مذاب روی فرو می‌روند. این روش به غوطه‌وری گرم هم معروف است. گالوانیزاسیون گرم از گذشته تا به امروز برای روی‌ اندود کردن پروفیل گالوانیزه کاربرد دارد. در این فرآیند، یک پوشش روی، روی فولاد ایجاد می‌شود. بدین صورت که با افزایش دمای مخزن، قطعات فلز روی و آهن داخل سیلندر، با یکدیگر ترکیب و آلیاژی از فلز روی، روی سطح مقطع‌ مورد نظر تشکیل می‌شود. به طوری که پس از خارج شدن پروفیل از وان مذاب که دمایی حدود ۴۶۰ درجه سانتی‌گراد دارد، فلز روی ابتدا با اکسیژن و سپس با کربن واکنش داده و لایه‌ای مقاوم نسبت به زنگ‌زدگی تولید می‌کند.
• پروفیل گالوانیزه سرد یا آب‌ کاری ‌شده
آب ‌کاری کردن یک روش مقرون به صرفه، متنوع و موثر است که برای تولید پروفیل گالوانیزه فولادی و اتصالات استفاده می‌شود. این روش که با نام الکتروگالوانیزاسیون نیز شناخته می‌شود، فرآیندی است که در آن یک لایه فلز با ضخامت کم، به سطح فولاد متصل می‌شود تا از خوردگی آن محافظت کند. در این روش از یک جریان الکتریکی در یک محلول نمکی استفاده می‌شود. در ابتدا آب ‌کاری کردن به کمک الکترولیت‌های قدیمی مثل سیانید انجام می‌شد اما امروزه با معرفی الکترولیت‌هایی بر پایه‌ هیدرولیک اسید، روش الکتروگالوانیزاسیون تغییر کرده است. در این روش، پوشش‌های گالوانیزه باید مقاومت خوبی در برابر خوردگی داشته باشند. برای جلوگیری از خوردگی فلز و افزایش کارایی آن، روش حرارتی یکی از بهترین روش‌هاست اما به خاطر هزینه‌های بالا، از روش آب‌ کاری به عنوان جایگزین استفاده می‌شود. محصولات تولیدی به این روش در فضای باز و مرطوب قابل استفاده نبوده و برای فضاهای داخلی کاربرد دارند.
گالوانیزه سرد با گالوانیزه گرم چند تفاوت دارد. در روش سرد، پروفیل ظاهری براق و درخشان پیدا می‌کند اما در روش گرم، پروفیل تولید ‌شده‌ نهایی مات است. پروفیل گالوانیزه در روش گرم مقاومت بالاتری در برابر خوردگی و رطوبت دارد، اما روش سرد به دلیل ضخامت کم پوشش گالوانیزه برای مکان‌های داخلی کاربرد دارد.

ویژگی‌های پروفیل گالوانیزه:
بخش اعظمی از کاربرد پروفیل‌ گالوانیزه، برای ساختن درب و پنجره‌های PVC می‌باشد، که از مزایای آن می‌توان به جلوگیری از هرز شدن پیچ‌ها، افتادگی و مقاومت در برابر خوردگی اشاره کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های پروفیل گالوانیزه، افزایش استحکام و مقاومت در برابر فشارهای جوی و باد در ساختمان‌های بلند است. پنجره‌های ساختمان‌ و برج‌هایی که در ارتفاعات زیاد قرار دارند، به طور قابل توجهی تحت فشار وزش باد هستند. در طبقات پایین‌تر نیز مواردی مانند نشست ساختمان و رانش زمین، می‌تواند به قاب پنجره‌ها فشار وارد کند. معمولا ضخامت پروفیل‌های گالوانیزه از یک میلی‌متر شروع و بسته به مورد استفاده افزایش پیدا می‌کند. در پنجره‌هایی با ابعاد بزرگ‌تر به دلیل اینکه فشار وارده زیاد است باید از پروفیل‌هایی با ضخامت بالا استفاده کنیم. به طور کلی استفاده از پروفیل گالوانیزه به خاطر پوشش محافظ، در فضاهای باز متداول‌تر است.

راهنمای خرید پروفیل گالوانیزه از آهن شهر پاسارگاد:
پس از استعلام قیمت محصول توسط شما، کارشناسان فروش آهن شهر، قیمت و مشخصات محصول مانند ابعاد، ضخامت، شرایط پرداخت، زمان بارگیری، تحویل محصول و سایر جزئیات را به اطلاع شما می‌رسانند. در صورت توافق و پرداخت مبلغ پیش فاکتور، محصول درخواستی در انبارهای آهن شهر بارگیری شده و به مقصد مورد نظر ارسال می‌گردد.
آهن شهر پاسارگاد در کنار شماست برای خرید حرفه ای

درخواست خرید

تماس با 49986000-021

صدور پیش فاکتور

در کمتر از 28 دقیقه

نحوه تسویه

به صورت نقدی و اعتباری

کنترل کیفیت

و بازرسی توسط کارشناسان

بارگیری و حمل

و ارسال به مقصد

تسویه نهایی

باقی مانده پرداختی

همکاری با بزرگان صنعت

پرسش و پاسخ

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

جهت توسعه این صفحه ستاره هدیه دهید
3/5